کد خبر: ۱۳۶۲۸۰
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۶/۳۱

مشکلات دستورالعمل بازار پایه فرابورس وزیر اقتصاد را به مجلس کشاند
نماینده مجلس:

مشکلات دستورالعمل بازار پایه فرابورس وزیر اقتصاد را به مجلس کشاند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر لزوم حفظ اعتماد عمومی به بورس گفت: سوال از وزیر اقتصاد به علت کاهش ارزش سهام سرمایه گذاران خرد بازار پایه به هیات رئیسه تقدیم می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه اخیرا سهامداران با مراجعه به نمایندگان مجلس از اعمال و اجرای مقررات جدیدی که توسط سازمان بورس گذاشته شده ابراز نگرانی می کنند به الف گفت: این مقررات باعث شده نیمی از سرمایه سهامداران خرد که در حد ١٠٠ تا ١٥٠میلیون تومان در بورس سرمایه گذاری کردند، ظرف یک هفته گذشته از بین برود.

وی افزود: چه کسی این ضرر را جبران می کند؟ این سهامداران با مراجعه به نمایندگان مجلس علت را این می دانستند که از ١٣شهریور نمادها را بستند و گفتند ٢٥ شهریور باز می شود.چون از یک هفته قبل از ١٣شهریور یعنی از حدود پنجم، ششم شهریور این خبر را اعلام کردند و برخی حقوقی ها یا سهامداران عمده خبر بسته شدن نمادها را از قبل می دانستند، باعث شد همه نمادها در صف فروش قرار بگیرند و خریداری در صف خریدار وجود نداشته باشد.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه سازمان بورس باید در این زمینه پاسخگو باشد، گفت: این هفته از فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد در مجلس سوال خواهم کرد که چرا در نحوه عمل و نحوه فرایند اجرای مقررات که اصل آن مقررات هم ممکن است به نفع اقتصاد و بازار سرمایه باشد به گونه ای عمل می شود که عده ای ضرر کنند.وزیر اقتصاد باید پاسخ دهد چرا نوع عملکرد ها، اطلاع رسانی ها یا احیانا رانتی که در نوع اطلاع رسانی وجود دارد، باعث شده مردم ضعیف و سهامداران جزء که امن ترین جا را برای سرمایه گذاری انتخاب کردند، سرمایه را از دست بدهند.

حاجی دلیگانی گفت: امیدی که به بورس به عنوان یک مجموعه مطمئن بود هم از بین می رود و سرمایه مردم به سمت بازارهایی می رود که می تواند اثرات تخریبی روی اقتصاد داشته باشد.این سرمایه گذاران بجای اینکه سکه، طلا یا ارز بخرند، بر اساس جهت گیری که دولت داشته و اطمینانی که داده شده سرمایه گذاری را انجام دادند اما اگر بازار سرمایه این طور پر تلاطم باشد اعتماد به بازار سرمایه از بین می رود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ