کد خبر: ۱۳۶۷۷۴
۰:۰ - ۱۳۹۸/۷/۱۷

تولید خودرو‌های غیراستاندارد از دوشنبه آینده متوقف می شود
رئیس سازمان ملی استاندارد:

تولید خودرو‌های غیراستاندارد از دوشنبه آینده متوقف می شود

رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: از دوشنبه هفته آینده تولید خودروهایی که شرایط لازم برای تایید استاندارد را بدست نیاورده باشند، متوقف می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، نیره پیروزبخت در مراسم جهانی استاندارد اعلام کرد: این سازمان آخرین وضعیت گزارش رعایت استاندارد های ۸۵ گانه صنعت خودرو را به روزرسانی کرده است. بر این اساس در فرآیندها تغییراتی بوجود آمده که می‌تواند شرایط تولید برخی خودروها را تغییر دهد.

وی افزود: از اسفند سال گذشته در یک تصمیم گیری مقرر شد، گزارش‌های مربوط به خودروهای غیراستاندارد از سوی این سازمان دریافت شود و در نهایت با نهایی شدن بررسی‌ها جمع بندی لازم در رابطه با آن‌ها صورت گیرد.

پیروز بخت ادامه داد: ظرف روزهای آینده، شورای عالی استاندارد تشکیل جلسه می‌دهد. در این شورا مسئولان وزارت صنعت و انجمن‌ های خودرو سازی حضور دارند. در صورتی که در این جلسه مشخص شود خودروسازی نتوانسته شرایط لازم برای تایید استاندارد خودروها را بدست بیاورد، این سازمان توقف تولید خودروی مورد نظر را اعلام می‌کند. با توجه به اهمیت سلامت و ایمنی مردم حتی در صورت هرگونه فشار و مشکل آفرینی نیز این استانداردها اعمال خواهد شد.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ