کد خبر: ۱۳۶۷۸۳
۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۷/۱۷

خبر خوش مدیرعامل ایران‌خودرو به قطعه سازان : واردات قطعات ، ممنوع شد

خبر خوش مدیرعامل ایران‌خودرو به قطعه سازان : واردات قطعات ، ممنوع شد

مدیرعامل ایران‌خودرو با اعلام وضعیت قطعات هدف‌گذاری شده برای تعمیق ساخت داخل از ممنوعیت خرید قطعاتی که توان ساخت داخل آنها وجود دارد، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرشاد مقیمی درخصوص جدیدترین وضعیت داخلی‌سازی قطعات خودرویی به ایسنا گفت: تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو از همان روزهای ابتدایی آغاز شده و بصورت هفتگی کنترل می‌شود. اقدامات نشان می‌دهد ۶  قطعه که در میز اول تعمیق ساخت داخل صنعت خودرو هدف‌گذاری شده بود، اکنون به تولید انبوه رسیده و در خط تولید مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: آزمایش های یک روز خط پنج قطعه نیز در حال انجام است. قطعه‌ای نیز وجود دارد که نمونه ‌آن تحت بررسی است. سایر قطعات هم در این فضا قرار خواهند گرفت و با مجموعه تمرکزی که روی آن‌ها شکل گرفته به زودی روند روبه رشد تولید قطعات داخلی در تامین نیازهای صنعت خودرو را خواهیم دید.

مقیمی گفت: خرید قطعاتی که توان ساخت داخل را داشته باشیم،ممنوع کردیم و حتما به جد با کسانی که بخواهند در این فضا خللی ایجاد کنند، برخورد می‌کنیم.ظرفیت ها و توان تولید داخلی بالا بوده و مهندسان ایرانی که سربازان جنگ اقتصادی هستند، این توانمندی را دارند. به زودی مردم نیز از مجموعه اقداماتی که در حوزه داخلی‌سازی صنعت خودرو دنبال می‌شود آگاه و بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام
 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ