کد خبر: ۱۳۶۷۹۴
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۷/۱۷

زمان راه اندازی قرارداد آتی محصول خندان ایران توسط بورس کالا اعلام شد
با موعد تحویل آذر ۹۸ :

زمان راه اندازی قرارداد آتی محصول خندان ایران توسط بورس کالا اعلام شد

مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا، زمان راه اندازی قرارداد آتی پسته را اعلام کرد که با موعد تحویل آذر ۹۸ این محصول خندان همراه شده است .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: قرارداد آتی پسته تحویل آذر ماه ۹۸ از روز یکشنبه ۲۱ مهر ماه راه اندازی شده و تا تاریخ ۳۰ آذر ماه قابل معامله خواهد بود.

اندازه قرارداد ۱۰۰ کیلوگرم بوده و حداکثر حجم هر سفارش تا ۲۵ قرارداد است. همچنین حد نوسان قیمت روزانه حداکثر مثبت و منفی ۵ درصد با توجه به قیمت تسویه روزانه روز قبل است.

سقف مجاز موقعیت های تعهدی باز و معاملات اشخاص حقیقی و حقوقی ۲۵۰ موقعیت در هر نماد معاملاتی، بازارگردان ۵۰۰ موقعیت در هر نماد معاملاتی و قابل افزایش تا ۲۰ درصد موقعیت های تعهدی باز در آن نماد در بازار است. 

بنابراین گزارش، قراردادهای آتی در اولین روز معاملاتی بدون حد نوسان قیمتی با دوره پیش گشایش ۳۰ دقیقه ای در ابتدای جلسه معاملاتی آغاز و پس از انجام حراج تک قیمتی راس ساعت ۱۰:۳۰ با دوره عادی معاملاتی و اعمال حد نوسان قیمت روزانه ادامه می یابد.قیمت پایه قرارداد آتی، همان قیمت کشف شده در حراج تک قیمتی خواهد بود که مبنای حد نوسان قیمت روزانه برای ادامه معاملات در حراج پیوسته قرار خواهد گرفت.

در صورت عدم انجام معامله در حراج تک قیمتی نیز قرارداد آتی متوقف و مجدداً همین فرآیند روز کاری بعد تکرار خواهد شد.همچنین معاملات قراردادهای آتی پسته از روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۷ ، پنجشنبه ها ۱۰ الی ۱۶ و در آخرین روز معاملات ۱۰ الی ۱۵:۳۰ انجام می شود. سایر مشخصات قرارداد آتی پسته را می توان اینجا مشاهده کرد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ