کد خبر: ۱۳۶۸۰۶
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۷/۱۷

وزیر نیرو : مطالبات پیمانکاران برق از طریق تهاتر نفت پرداخت می شود

وزیر نیرو : مطالبات پیمانکاران برق از طریق تهاتر نفت پرداخت می شود

وزیر نیرو گفت: بخش قابل توجهی از مطالبات 25 تا 30 هزار میلیارد تومانی پیمانکاران بخش خصوصی برق از طریق تهاتر نفت تسویه خواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، رضا اردکانیان در پاسخ به این سئوال که وزیر نفت اخیرا به صراحت اعلام کرده طرح تهاتر نفت خام قابلیت اجرایی ندارد و آیا وزارت نیرو به دنبال این برنامه برای کاهش مطالبات بخش خصوصی از وزارت نیرو خواهد بود به فارس گفت: وزارت نیرو قطعا پیگیر پرداخت مطالبات پیمانکاران برق از طریق تهاتر نفت خواهد بود.

وی افزود: در این خصوص قطعا جلسات مشترکی با وزیر نفت برگزار خواهد شد. تلاش وزارت نیرو این است و امیدواریم این برنامه به شکل مناسبی انجام شود و بخش قابل توجهی از بدهی ها  به بخش خصوصی پرداخت شود.

این مقام مسئول ادامه داد: می توان بخش قابل توجهی از مطالبات پیمانکاران بخش خصوصی برق را از طریق تهاتر نفت خام تسویه کرد. بنابراین پیمانکارانی که واجد شرایط هستند و می توانند از تهاتر نفت بهره مند شوند می توانیم مطالبات آنها را تسویه کنیم.

براساس این گزارش، وزارت نیرو بیش از 25 تا 30 هزار میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران بخش خصوصی دارد و از سوی دیگر نیز حدود 30 هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است . بنابراین هر طرح و قانونی که منجر به کاهش مطالبات این وزارتخانه شود موجب می شود وزارت نیرو بهتر و راحت تر پروژه های آب و برق را عملیاتی و اجرا خواهد کرد.

به نظر می رسد مصوبه مجلس که به دولت اجازه داده تا به ازای بدهی خود به اشخاص حقیقی و تعاونی به آنها نفت خام تحویل دهد وارد چالش جدیدی میان وزارت نفت و نیرو شود چرا که زنگنه به صراحت اعلام کرده که این برنامه و طرح قابلیت اجرایی ندارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ