کد خبر: ۱۳۶۸۶۱
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۷/۲۰

آمریکا خواستار درگیری با ایران نیست / اعزام ۳ هزار نیرو به عربستان
رئیس گروه اقدام علیه ایران :

آمریکا خواستار درگیری با ایران نیست / اعزام ۳ هزار نیرو به عربستان

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا با تأکید بر اینکه ترامپ خواستار درگیری با ایران نیست از اعزام ۳ هزار نیروی نظامی جدید به عربستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایندیا تی‌وی، برایان هوک با اشاره به اعزام ۳ هزار نیروی نظامی جدید به عربستان گفت: عربستان شریک امنیتی دیرینه آمریکا بوده و درخواست کرده از مکمل‌های دفاعی برای نظم بین المللی مبتنی بر قوانین حمایت بیشتری داشته باشیم. بنابراین در تقویت امنیت مشارکت خواهیم کرد تا ریاض قادر به دفاع باشد .

وی افزود: این تصمیم توسط بسیاری از شرکای منطقه، حمایت می‌شود و از ماه می ، وزارت دفاع تعداد نیروها را حدود ۱۴ هزار نفر به حوزه مسئولیت سنتکام برای تامین امنیت منطقه افزوده است.

این مقام آمریکایی ادامه داد: دولت ترامپ خواستار درگیری با ایران نیست اما در کنار همکاران و متحدان ایستادگی می‌کند تا از تجارت جهانی و ثبات منطقه‌ای حمایت شود.

هوک گفت: آمریکا کارزار فشار را علیه ایران با دو هدف اصلی انجام داده است. اولا برای محروم کردن از پول برای بی ثبات کردن خاورمیانه و دوم اینکه، تهران را به مذاکره برای نتیجه‌گیری معاملات جامع و پایدار مجاب کند. 

به گفته وی ، اقتصاد ایران در سال گذشته تقریباً ۵ درصد کاهش رشد داشته و احتمالاً سال جاری بیش از ۱۰درصد کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ