کد خبر: ۱۳۶۸۸۲
۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۷/۲۱

واکنش مثبت ایران به مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا

واکنش مثبت ایران به مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا

سخنگوی وزارت‌خارجه ایران گفت: از همکاری و تعامل توام با حسن‌نیت و احترام متقابل با مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا و همکاران وی استقبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس موسوی درخصوص آغاز به‌کار جوزف‌بورل نماینده عالی جدید اتحادیه اروپایی در امور سیاست خارجی و امنیتی، ضمن اشاره به تلاش‌های سازنده فدریکا‌موگرینی در زمان تصدی این سمت و نگاه متوازن و مثبت وی به روابط بین‌الملل، چندجانبه‌گرایی و سیاست جدی و موثر و خصوصا نقش وی در مذاکرات منتهی به برجام گفت: با شناختی که از دیدگاه‌های بورل در مسئولیت‌های قبلی وی داریم، امیدواریم در این دوره‌ای که یک‌جانبه‌گرایی افراطی و قلدری‌های آمریکا و برخی دیگر از بازیگران منطقه‌ای موجب بروز بزرگ‌ترین دشواری‌ها برای سیاست و روابط سازنده و مبتنی بر احترام میان کشورها شده است، بورل بتوانند به سهم خود در مقابله با این چالش‌ها توفیق یابند.

وی افزود: ایران از همکاری و تعامل توام با حسن‌نیت و احترام متقابل با بورل و همکاران وی در اتحادیه اروپایی استقبال می‌کند.

براساس این گزارش، بورل درحال‌حاضر وزیر پیشبرد امور دولت اسپانیا در امورخارجه است و قرار است از اول نوامبر جایگزین فدریکا موگرینی به‌عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ