کد خبر: ۱۳۶۹۶۸
۹:۲ - ۱۳۹۸/۷/۲۳

تکلیف وزیر اقتصاد برای بانک ها با مهلت دو ماهه ارایه گزارش

تکلیف وزیر اقتصاد برای بانک ها با مهلت دو ماهه ارایه گزارش

وزیر اقتصاد با تعیین تکلیف جدید برای بانک ها اعلام کرد باید طی دو ماه آینده گزارشی از تسهیلات پرداختی ، اقساط دریافتی، پرداخت به خزانه و مانده اقساط معوق را اعلام کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فرهاد دژپسند با صدور بخشنامه ایی به بانک ها اعلام کرد : وزارت اقتصاد در اجرای ماده ۲ آیین‌نامه اجرایی ماده یک قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی و به‌منظور آمارگیری مطالبات دولت از محل وجوه اداره شده به ‌عنوان یکی از اقلام تشکیل دهنده گزارش بدهی‌ها و مطالبات دولت به منظور درج در سامانه سماد، توسط تمام دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و بانک‌ها، بخشنامه 9 مهر سال‌جاری ابلاغ شد.

براین اساس، بانک‌های عامل حداکثر ظرف دو ماه از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، ضمن رعایت تکالیف مقرر در مفاد ماده ۶ آیین‌نامه اجرایی ماده ۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و همچنین ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی بند ل ماده ۲۸ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت موظف هستند گزارش آخرین وضعیت حساب وجوه اداره شده درباره طرح‌های معرفی شده، طرح‌های مصوب، نوع و میزان حمایت از آنها، تسهیلات پرداختی قطعی، مبالغ تعهد شده، اقساط وصول شده، پرداختی به خزانه، مانده حساب نزد بانک عامل یا صندوق و همچنین مانده اقساط معوق را به همراه سایر اطلاعات تفصیلی مربوط به دستگاه‌های اجرایی واگذارکننده اعتبار اعلام نمایند. بدیهی است اقلام اطلاعاتی مذکور می‌باید در مقاطع سه ماهه فصلی به‌روزرسانی شود.

دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند پس از پیگیری و اخذ گزارشات موضوع بند ۱ از بانک‌های عامل، مراتب را به منظور اعمال حساب به ذی‌حسابی و اداره کل امور مالی دستگاه مربوط ارسال و ذی‌حسابی نیز براساس نظام حسابداری بخش عمومی نسبت به ثبت و نگهداری حساب مربوط اقدام نماید.

دستگاه‌های اجرایی واگذارکننده اعتبار می‌باید براساس اطلاعات ثبت شده در دفاتر مالی خود نسبت به درج اطلاعات مانده مطالبات از محل وجوه اداره شده در سامانه مدیریت بدهی‌ها و مطالبات دولت مطابق ترتیبات مقرر در بخشنامه‌های صادره این وزارت اقدام کنند.

بانک‌های عامل می‌باید مانده بدهی بابت وجوه اداره شده را به‌عنوان بدهی به دستگاه اجرایی ذی‌ربط در دفاتر مالی خود اعمال و در گزارش‌های ارسالی مربوط از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دولت لحاظ کنند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ