کد خبر: ۱۳۷۰۷۹
۰:۱ - ۱۳۹۸/۷/۲۹

برنامه افزایش سرمایه 50 و 130 درصدی دو سهم مثبت و مفی فرابورسی
از سود انباشته و مطالبات صورت می گیرد:

برنامه افزایش سرمایه 50 و 130 درصدی دو سهم مثبت و مفی فرابورسی

دو سهم مثبت و منفی فرابورسی و دارای صف فروش از برنامه افزایش سرمایه 50 و 130 درصدی از محل سود انباشته و مطالبات و آورده سهامداران خبر دادند .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دو شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت و سرمايه گذاري کوه نور از برنامه افزایش سرمایه 50 و 130 درصدی خبر دادند.

براین اساس، "زکشت" که در جریان معاملات روز گذشته با رشد 2.2 درصدی به قیمت 2708 تومان رسید، درصدد است سرمایه فعلی را از 20 به 30 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی این شرکت فرابورسی در صورت موافقت سازمان بورس از محل جذاب سود انباشته اعمال خواهد شد تا قادر به اصلاح ساختار مالی و کاهش ریسک مالی ترازنامه، تامین بهتر سرمایه در گردش مورد نیاز به منظور کنترل بهتر قیمت نهاده ها، بهبود نسبت مالکانه و ارتقاء جایگاه در صنعت کشاورزی، جبران مخارج سرمایه ای انجام شده بابت پروژه افزایش ظرفیت دام مولد و ایجاد شرایط برای ادامه رشد طبیعی گله شود.

بنابراین گزارش، موسسه خیریه علی وحسین همدانیان مالک 82.3 درصدی این شرکت محسوب می شود.

همچنین "ثنور" در نظر دارد جهت اصلاح ساختار مالي و تأمين منابع مالي مورد نياز توسعه و رشد سرمايه‌گذاري‌ ها، سرمایه فعلی را از 86.7 به 200 میلیارد تومان برساند.

تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو زرد بازار پایه که در معاملات روز گذشته با افت 4.4 درصدی قیمت و صف فروش روبرو بوده از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ