کد خبر: ۱۳۸۴۰۱
۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۸/۱۳

درخواست سفیر فرانسه در ایران به حذف تحریم ها و تلاش برای حفظ برجام

درخواست سفیر فرانسه در ایران به حذف تحریم ها و تلاش برای حفظ برجام

سفیر فرانسه در ایران با اشاره به لزوم حذف تحریم‌های ایران گفت: فرانسه سعی در حفظ برجام دارد زیرا آن را توافق خوبی می داند که منافع ایران را نیز تأمین می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فیلیپ تیه بو در دیدار با عباس رضایی استاندار اصفهان اظهار داشت: در ماه‌های گذشته سعی داشتیم تنش‌ها را کاهش دهیم و تحریم‌ها رفع شوند و همچنان نیز مایل به گفت‌وگوهای ادامه دار در این خصوص هستیم. امید می رود روابط اقتصادی، فرهنگی و ... بین ایران، فرانسه و دیگر کشورها، روز به روز پویاتر شود.

وی افزود: فضای تحریم‌ها به نادرستی شکل گرفته ‌و باید برداشته شوند زیرا ایران می‌تواند کمک بزرگی برای بخش‌های بین المللی کشورهای مختلف و حل مسائل منطقه‌ای و جهانی باشد.باید از جنگ تمدن‌ها دوری کنیم که این موضوع می‌تواند هدف خوبی برای از سرگیری روابط بین کشورها باشد تا فعالیت‌های اقتصادی و حمل و نقلی نیز به تدریج گسترش یابد.

تیه بو ادامه داد:‌ از مسائل کلی بین آمریکا و ایران آگاهی داریم و از آنجایی که فرانسه نیز عضو برجام است سعی در حفظ آن دارد زیرا آن را توافق خوبی می داند که منافع ایران را نیز تأمین می‌کند. با وجود عدم پایبندی یک طرف به برجام می‌توان همکاری‌ها را با کشورها گسترش داد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ