کد خبر: ۱۳۸۴۳۰
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۸/۱۳

میانگین هزینه‌ سالانه ۱۹ درصد از خانوارهای دو نفره : ۳۶ میلیون تومان
برای سال گذشته اعلام شد:

میانگین هزینه‌ سالانه ۱۹ درصد از خانوارهای دو نفره : ۳۶ میلیون تومان

میانگین جمع هزینه‌های سال گذشته ۱۹ درصد از خانوارهای دهک اول و دو نفره ساکن مناطق شهری بیش از ۳۶ میلیون تومان اعلام شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از تسنیم، درحالی با کاهش قدرت خرید کارگران، نوسانات نرخ ارز و تعطیلی واحدهای تولیدی ، هزینه های زندگی کارگران از درآمدهای بیشتر شده که حداقل دستمزد کارگران در سال جاری حدود یک میلیون و 516 هزار و 100 تومان است که بر اساس یک خانوار 3.3 نفری است.

در این میان ، بیشترین مواد غیرخوراکی به گروه مسکن، بهداشت و درمان و حمل و نقل و ارتباطات مربوط بوده و  بیش از نیمی از هزینه‌های غیر خوراکی یعنی حدود 52 درصد به گروه مسکن تخصیص پیدا می‌کند.

بخش عمده خانوارهای دهک اول درآمدی را زوج‌های جوان تشکیل می‌دهند و حدود 29 درصد از خانوارهای دهک اول، دو نفره هستند. حدود 19 درصد از خانوارهای ساکن در مناطق شهری را همین زوج‌های جوان دو نفره تشکیل می‌دهند که مجموع هزینه‌های آنها در سال گذشته به‌طور متوسط بیش از 36 میلیون تومان بوده است.

کمیته دستمزد ,

هزینه های خانواده پیرامون بحث مسکن،بهداشت و درمان،تفریحات،سرگرمی هاو خدمات فرهنگی،پوشاک و کفش، لوازم اثاب و خدمات خانوار،حمل و نقل و ارتباطات و کالاها و خدمات متفرقه خانوار خرج می شود.

متوسط انواع هزینه های غیر خوراکی سالانه یک خانوار شهری 2نفر در سال 97 شامل  52 درصد مسکن،4.85 درصد لوازم،اثاث و خدمات خانوار، 14.62  بهداشت و درمان،13.13 حمل و نقل و ارتباطات ،1.72 درصد حوزه تفریحات ،سرگرمی ها و خدمات فرهنگی،10.16 درصد هزینه های برای کالاها و خدمات متفرقه خانوار و 3.30 درصد سایر هزینه ها است. 

 انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ