کد خبر: ۱۳۸۴۴۹
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۸/۱۴

احتمال لغو تعرفه ۱۵ درصدی علیه ۱۱۲ میلیارد دلار کالای چینی توسط آمریکا

احتمال لغو تعرفه ۱۵ درصدی علیه ۱۱۲ میلیارد دلار کالای چینی توسط آمریکا

کاخ سفید در حال بررسی لغو تعرفه ۱۵ درصدی وضع شده علیه ۱۱۲ میلیارد دلار کالای چینی بوده که به عنوان امتیازی برای متقاعد کردن پکن جهت انعقاد یک توافق تجاری غیرجامع است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فایننشال تایمز، مقامات دولت ترامپ در حال بحث درباره لغو بخشی از تعرفه های وضع شده در مورد کالاهای چینی به عنوان امتیازی برای متقاعد کردن پکن جهت انعقاد یک توافق تجاری غیرجامع هستند که می تواند به جنگ تجاری 16 ماهه بین دو اقتصاد بزرگ جهان خاتمه دهد.

کاخ سفید در حال بررسی لغو تعرفه 15 درصدی وضع شده علیه 112 میلیارد دلار کالای چینی شامل پوشاک، لوازم خانگی و صفحه نمایش های تخت است. این تعرفه ها روز اول سپتامبر وضع شده اند.

در حالی مذاکره کنندگان دو کشور سرگرم نهایی کردن مفاد آتش بس تجاری هستند که قرار است طی هفته های آینده بین شی جینپینگ و دونالد ترامپ به امضا برسد کهه اقدام احتمالی آمریکا در لغو تعرفه ها به معنای محقق شدن یکی از درخواست های اصلی پکن خواهد بود.

اما واشنگتن احتمالا انتظار دارد پکن نیز در مقابل کاری انجام دهد که می تواند شامل وضع مقرراتی در زمینه حمایت از مالکیت معنوی شرکت های آمریکایی، شفافیت بخشی بیشتر در مورد میزان خرید محصولات کشاورزی از آمریکا و یک مراسم رسمی برای امضای توافقنامه در خاک آمریکا باشد.

واشنگتن پیشتر طرح قبلی برای افزایش تعرفه 250 میلیارد دلار کالای چینی از 25 به 30 درصد را لغو کرده است. این افزایش تعرفه قرار بود از روز 15 اکتبر اجرایی شود اما پس از دیدار مذاکره کنندگان چینی از کنگره در اوایل ماه اکتبر لغو شد.

مقامات آمریکایی همچنین گفته اند اگر چین با آمریکا به توافق برسد، وضع تعرفه بر 156 میلیارد دلار کالاهای مصرفی چینی که قرار است در 15 دسامبر اجرایی شود نیز منتفی خواهد شد.

مقامات چینی از واشنگتن خواسته اند تا گام های بیشتری بردارد و برخی از تعرفه های موجود علیه کالاهای چینی را بردارد. مقامات دولت ترامپ تاکنون با این درخواست مخالفت کرده اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ