کد خبر: ۱۴۰۵۰۹
۱۲:۵ - ۱۳۹۸/۸/۱۸

ایمیدرو از عرضه اولیه شرکت های سودده حمایت می کند/ ابلاغ طرح جامع مس
معاون وزیر صنعت :

ایمیدرو از عرضه اولیه شرکت های سودده حمایت می کند/ ابلاغ طرح جامع مس

معاون وزیر صنعت با اعلام ابلاغ طرح جامع مس در آینده ایی نزدیک گفت: سهام هر کدام از زیرمجموعه‌های ایمیدرو که به سود برسند در بورس و فرابورس عرضه اولیه سهام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، خداداد غریب‌پور در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران کانمین با بیان اینکه برنامه‌های توسعه‌ای در بنگاه‌های بزرگ بر اساس محورهای طرح‌های جامع تدوین خواهد شد ، گفت: طرح جامع مس در مرحله تدوین بوده و در آینده ایی نزدیک ابلاغ می شود .طرح جامع آلومینیوم و طلا نیز از جمله برنامه‌های ایمیدرو در بخش غیر فلزی است.

وی با اشاره به حضور اغلب زیرمجموعه‌های ایمیدرو در بورس ، افزود: ۲۵ درصد ارزش روز بازار سهام معادل ۲۷۰ هزار میلیارد تومان در اختیار بخش معدن و صنایع معدنی بوده و سهم سود این بخش و سود انباشته هم ۳۶ و ۴۸ درصد است. بنابراین ظرفیت سود شرکت های حاضر در بورس و فرابورس در خدمت سرمایه‌گذاران بوده و هر کدام از بنگاه‌ها که به سود برسند و ظرفیت عرضه اولیه سهام داشته باشند از حمایت ایمیدرو برخوردار خواهند بود.

این مقام مسئول در مورد برنامه‌های دولت برای جایگزینی معدن به جای نفت هم توضیح داد: برای تحقق این امر سه برنامه اکتشاف، سرمایه‌گذاری و ایجاد زیر بنا در دستورکار وزارت صنعت قرار دارد و تاکنون ۴۰۰ هزار متر مربع کار اکتشافی صورت گرفته و با کنسرسیوم پایا متشکل از ١٢ شرکت بزرگ بخشى از اقدامات در حوزه اکتشاف به بخش خصوصى واگذار شده است .

غریب پور با اشاره به نیاز به سرمایه گذاری ١١میلیارد یورویی در بخش زیربنایی و چشم‌انداز مثبت بخش معدن و صنایع معدنی با توجه به اکتشافات و سرمایه‌گذاری‌های جدید ،گفت: دو شرکت ملی مس و گل‌گهر ٨٠ میلیارد تومان سرمایه گذاری در کرمان سرمایه گذاری کرده اند و از سود انباشته سال جاری فولاد مبارکه و ملی مس ، ۸ و ۴.۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ