کد خبر: ۱۴۰۵۶۶
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۸/۲۰

درخواست دولت امارات برای مذاکره با ایران و دستیابی به توافق جدید
در پی اعلام گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای مطرح شد:

درخواست دولت امارات برای مذاکره با ایران و دستیابی به توافق جدید

در پی اعلام گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران، وزیر مشاور دولت امارات در امورخارجه خواهان مذاکره با ایران برای یک توافق جدید شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از العین، انور قرقاش در ششمین کنفرانس راهبردی ابوظبی گفت: توقف دخالت‌های کشورهای خارجی در امور داخلی خاورمیانه امری ضروری است و شورای امنیت باید قوانین مربوط به دخالت در امور دیگر کشورها را اجرایی کند. 

وی مدعی شد ایران باید با قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای مذاکره کند و به توافق جدید و فراگیر برسد. توافقی که به‌جز برنامه هسته‌ای، برنامه موشکی و دخالت‌های ایران در منطقه را نیز شامل شود. این توافق می‌تواند تنش‌های منطقه را کاهش دهد و اقتصاد ایران را بهبود بخشد.

این مقام مسئول ادامه داد: وقتی درباره مساله ایران بحث می‌شود کشورهای خلیج فارس هم باید به میز مذاکره بروند. طرح چنین موضوعاتی ضرورت مشارکت کشورهای منطقه در مذاکرات و گفت‌وگوها با ایران را ایجاد می‌کند. خواهان مقابله با ایران نیستیم اما رفتارهای خصمانه و تخریبی این کشور را نیز نمی‌توانیم بپذیریم.

قرقاش تاکید کرد: احتمال انجام مذاکره با ایران در آینده نزدیک وجود دارد. این مذاکرات طولانی خواهند بود و شکیبایی و شهامت همه کشورهای ذی‌نفع را طلب می‌کند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ