کد خبر: ۱۴۰۵۸۲
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۸/۲۰

توضیح
طی مهر و هفت ماه سال جاری بررسی شد:

توضیح "ذوب" درباره کاهش قیمت فروش و افزایش مبلغ و تناژ محصولات

شرکت ذوب آهن درخصوص علل کاهش قیمت فروش در مهر و افزایش مبلغ و تناژ محصولات در هفت ماه سال جاری دست به شفاف سازی زد و با رشد ۱.۶ درصدی قیمت روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ذوب آهن درخصوص موارد مطرح شده مبنی بر کاهش قیمت فروش محصولات و افزایش مبلغ و تناژ فروش در هفت ماه سال جاری دست به شفاف سازی زد و با رشد 1.6 درصدی قیمت روبرو شد.

منصور یزدی زاده مدیرعامل "ذوب" اعلام کرد: کاهش قیمت فروش محصولات ریل، نبشی، شمش و چهارگوش در مهر نسبت به شهریور ماه، قیمت فروش دو ماه محصولات طبق جدول زیر است:

در خصوص محصول نبشی کاهش قیمت به دلیل تحویل سفارشات سال ۹۶ و ۹۷ در مهرماه است.

در خصوص محصول ریل کاهش قیمت به دلیل تحویل عمده در مهرماه و مربوط به سفارشات در قالب مناقصه بر اساس نرخ فهرست بهای سازمان برنامه و بودجه است که از سایر قیمت های فروش این محصول کمتر است.

در خصوص محصول شمش چهارگوش عمده فروش صادراتی و کاهش قیمت آن ناشی از کاهش قیمت صادراتی از ۳۷۲ به ۳۶۸ دلار بر تن و کاهش نرخ تسعیر ارز از ۱۰۹۴۳۴ به ۱۰۷۱۵۳ ریال است.

در خصوص افزایش مبلغ فروش در هفت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، تناژ و ارزش فروش تعیین دو بازه زمانی طبق جدول زیر است:

تناژ

ارزش

همانگونه که از جدول فوق مشخص است مبلغ فروش در ۷ ماهه ۹۸ نسبت به مدت مشابه گذشته ۸۸ درصد افزایش یافته که این افزایش ناشی از موارد زیر است:

۱. افزایش چشمگیر تناژ فروش داخلی در ۷ ماهه ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته

۲. افزایش قیمت فروش داخلی از ۲۹۲۹۲ به ۴۰۳۵۵ ریال( ۳۸ درصد افزایش) که این موضوع نیز متاثر از افزایش نرخ ارز است.

۳. افزایش نرخ تسعیر ارز در ۷ ماهه ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ