کد خبر: ۱۴۰۶۰۸
۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۸/۲۱

گام بانک مرکزی برای حل مشکل سرمایه در گردش شرکت های تولیدی
رئیس بانک مرکزی خبر داد:

گام بانک مرکزی برای حل مشکل سرمایه در گردش شرکت های تولیدی

رئیس بانک مرکزی با اشاره به آمار تامین ارز توسط بانک مرکزی از آماده شدن طرح گواهی اعتبار مولد به منظور حل بخشی از مشکل سرمایه در گردش شرکت های تولیدی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی در جلسه اتاق تعاون ایران از آماده شدن طرح گام (گواهی اعتبار مولد) به منظور حل بخشی از مشکل سرمایه در گردش شرکت های تولیدی خبر داد و گفت: کارهای کارشناسی و اخذ دیدگاه های صاحبنظران انجام شده و در جلسه آتی شورای پول و اعتبار مطرح خواهد شد.

وی افزود: شرایط اقتصادی کشور ویژه است علی رغم محدودیت ها و تحریم ها، شاخص های اقتصادی در زمینه های متعدد از جمله صنعت و کشاورزی مثبت است و لازم است همه به آرامش موجود و ثبات ایجاد شده در بازار ‌توجه کرده و به تداوم آن کمک کنیم. ثبات و رشد اقتصادی توأم از سیاست‌های اصلی بانک مرکزی است که با تداوم تدابیر و سیاست‌های اقتصادی دولت و بانک مرکزی در عمده بازارها از جمله بازار ارز شاهد ثبات هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بخش خدمات مولد بسیار مهم است، گفت: بخش خدمات سهم مهمی در ارزش افزوده و اشتغال دارد و بانک مرکزی از آن حمایت خواهد کرد.خوشبختانه به مدد نگاه به درون و اتکا به ظرفیت‌های داخلی، اقتصاد غیر نفتی شاهد رشد و شکوفایی است.آمارهای استخراجی نیز نشان دهنده کنترل و کاهش مداوم ماهانه تورم توام با مدیریت نقدینگی است.

همتی در خصوص تامین ارز توسط بانک مرکزی گفت: آمارها نشان دهنده تامین ۲۴ میلیارد دلار در سال جاری برای واردات است که موید موفقیت در کاستن از فشار تحریم ها است ضمن آنکه روند بازگشت ارز حاصل از صادرات نیز رو به افزایش است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ