کد خبر: ۱۴۰۶۱۰
۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۸/۲۱

بررسی پیشنهاد روحانی توسط کشورهای همسایه و مذاکراه با عربستان
گزارش عراقچی از :

بررسی پیشنهاد روحانی توسط کشورهای همسایه و مذاکراه با عربستان

معاون وزیر خارجه از بررسی طرح ابتکار صلح هرمز توسط تمام کشورهای منطقه خبر داد و گفت: ایران و عربستان دو بازیگر مهم در تمام مسائل هستند و باید از طریق گفت‌وگو مشکلات‌ را حل کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس عراقچی درخصوص طرح ابتکار صلح هرمز به اسپوتنیک گفت: این ابتکار در حال بررسی گسترده از سوی کشورهای منطقه و دیگر طرف های مربوطه بین‌المللی است و پیامی از سوی رئیس جمهور ایران به تمام حکام و پادشاهان کشورهای خلیج فارس ارسال شده است.

وی افزود: به تماس‌ها و مشورت ها با کشورهای همسایه و تمام طرف‌های مربوط ادامه خواهیم داد تا تمام پایه‌های این طرح را توضیح دهیم و بتوانیم این ابتکار عمل را اجرایی و در منطقه خلیج فارس صلح و ثبات و امنیت ایجاد کنیم. ایران و عربستان دو بازیگر مهم و برجسته در تمام مسائل هستند و این دو کشور باید بتوانند با آرامش تمام اختلافات‌ را حل کنند.

عراقچی گفت: بی شک میان دو کشور اختلاف نظرهایی وجود دارد  و بی شک راه حل این اختلافات گفت‌وگوی سازنده و مثبت است که از آن استقبال می‌کنیم. از هر کشوری که دست یاری به سوی ایران دراز کند استقبال می کنیم اما متاسفانه عربستان تا به این لحظه دیدگاه و نظری همانند این دیدگاه نشان نداده و پاسخ مثبتی به این تلاش‌ها نداشته است.

بنابراین گزارش، رئیس جمهور علاوه بر مطرح کردن ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل اخیرا پیامی مبنی بر برقراری روابط بر اساس صلح و امنیت از طریق کویت به عربستان و بحرین فرستاده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ