کد خبر: ۱۴۰۶۱۴
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۸/۲۱

سه مانع در عدم کاهش قیمت خودرو با وجود افت دلار / علت گرانی اخیر چند محصول
عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان اعلام کرد:

سه مانع در عدم کاهش قیمت خودرو با وجود افت دلار / علت گرانی اخیر چند محصول

عضو هیات مدیره انجمن همگن قطعه سازان، سه عامل عدم کاهش قیمت خودرو با وجود کاهش قیمت دلار و سایر متغیرها را اعلام کرد و علت گرانی اخیر برخی محصولات را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بابک کریم‌خان در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود کاهش دلار و سایر قیمت‌ها هنوز قیمت خودرو تغییری نکرده به ایسنا گفت : بهای خودرو در گذشته متناسب با افزایش سایر بازارها و مواد اولیه رشد نکرد و در شرایط فعلی هم نمی‌توان انتظار داشت به اندازه سایر بازارها، روند نزولی شکل گیرد .

وی ادامه داد: از سوی دیگر خودروسازان سال گذشته ۳۵ هزار میلیارد تومان و در نیمه سال جاری هشت هزار میلیارد تومان زیان‌ اعلام کردند و با چنین شرایطی نمی‌توانند قیمت‌ها را کاهش دهند. قیمت فعلی محصولات هم چندان مورد موافقت خودرو سازان نیست و به دلیل اجبار دولت ، مجبورند با وجود زیاندهی قیمت‌ها را ثابت نگه دارند.

رئیس انجمن قطعه‌سازان خودرو و نیرو محرکه استان کرمانشاه افزود: عامل دیگر ، محدودیت عرضه محصولات خودرو است چرا که به دلیل مشکلات مالی و بدهی خودروسازان به قطعه‌سازی‌ها ، امکان تولید بیشتر نیست .

کریم خان درباره افزایش قیمت چند وقت اخیر قیمت خودرو هم توضیح داد: دلیل این امر صحبت‌هایی بود که درباره توقف تولید چند نوع خودرو از جمله پراید و پژو ۴۰۵ مطرح و منجر به افزایش تقاضا و گرانی در بازار آزاد و عمدتا از سوی دلالان شد .

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ