کد خبر: ۱۴۰۶۴۸
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۸/۲۲

فتوای مقام معظم رهبری در مورد چند همسری مردان

فتوای مقام معظم رهبری در مورد چند همسری مردان

رهبر معظم انقلاب پیرو انتساب برخی دیدگاه‌ها و تعبیرات در موضوع چندهمسری مردان به ایشان و با توجه به تاثیر آن بر مسائل خانوادگی در فتوایی دیدگاه را دراین خصوص اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، دفترحفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای پیرو انتساب برخی دیدگاه‌ها و تعبیرات در موضوع چندهمسری مردان به ایشان و با توجه به تاثیر آن بر مسائل خانوادگی و شئون اجتماعی، بخش زن و خانواده‌ در فتوایی اعلام کرد: بنابر ادله معتبر دینی چند همسری مردان، مباح اما غیرمستحب است.

از آنجا که مطابق دلایل قرآنی جواز آن مشروط به اطمینان از رعایت عدالت بین همسران شده است بنابراین هر گاه از نظر عقلایی عدم‌تحقق رعایت عدالت بین همسران محتمل باشد، ازدواج مجدد شوهر جایز نیست.

همچنین در نگاه کلان معظم‌له به خانواده به‌عنوان مهم‌ترین نهاد اجتماعی در زندگی انسان و ضرورت شکل‌گیری خانواده و مراقبت و حفاظت از آن، عواملی در استحکام این بنیان الهی و شکل‌گیری آن موثر است از جمله حفظ محبت و اعتماد متقابل زوجین، اصالت نقش مادری و تربیتی بانوان، پرهیز از راه یافتن نگاه مادی به خانواده و تجمل‌گرایی و رقابت‌های مادی خانواده‌ها، ترویج ازدواج آسان و نقش مهم و موثر والدین در آن و وظیفه دستگاه‌های حکومتی و رسانه‌ها در تسهیل امر ازدواج جوانان.

بر این اساس از آنجا که در جامعه ازدواج مجدد مردان غالبا به ضرر استحکام خانواده و موجب تضعیف محبت زوجین و گاه فروپاشی خانواده است، نگاه معظم‌له به آن خوش‌بینانه و مثبت نیست و از این رو است که جمله "خدا یکی، محبت یکی و یار یکی" در بیان ایشان تکرار شده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ