کد خبر: ۱۴۰۶۹۲
۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۸/۲۵

توضیح خنثی هم مانع از کاهش قیمت گرانترین سهم تاریخ بورس ایران نشد
درباره شایعه افزایش سود به دلیل رشد قیمت بنزین :

توضیح خنثی هم مانع از کاهش قیمت گرانترین سهم تاریخ بورس ایران نشد

پالایشگاه تهران که رکورددار گرانترین عرضه اولیه و سهم تاریخ بازار سهام ایران است درباره شایعه افزایش سود از افزایش قیمت فروش مصوب بنزین، دست به شفاف سازی زد و با رشد قیمت روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پالایشگاه تهران که با کشف قیمت 7500 تومانی هر سهم در 17 مهر 91 و رشد بهای هر سهم به بیش از 127 هزار تومان در مهر 92 همچنان رکوردار گرانترین عرضه اولیه  و سهم تاریخ بازار سهام ایران بشمار می رود درخصوص شایعه افزایش سود پالایشگاه ها از افزایش قیمت فروش مصوب بنزین، دست به شفاف سازی زد و با رشد 3.5 درصدی قیمت روبرو شد.

بر این اساس، "شتران" پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افشای افزایش سود پالایشگاه‌ها بر اساس افزایش قیمت فروش اعلام کرد: با توجه به اینکه نحوه محاسبه درآمد و هزینه خوراک این شرکت بر اساس قیمت‌های جهانی است، افزایش قیمت فروش مصوب بنزین تاثیری بر سود و زیان و نقدینگی این شرکت ندارد.

بنابراین گزارش، این موضوع با احتمال زیاد، مشمول دیگر پالایشگاه ها هم خواهد شد که باید منتظر توضیحات دیگر شرکت های این گروه بود.

همچنین مدیرعامل پالایشگاه بندرعباس و مدیر مالی انجمن صنعت پالایش نفت هم به بورس پرس اعلام کردند: افزایش قیمت بنزین هیچ تاثیری در درآمد پالایشگاه ها ندارد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ