کد خبر: ۱۴۰۷۲۸
۱۰:۰ - ۱۳۹۸/۸/۲۶

معترضان قطع یارانه اقدام کنند / بسته حمایتی 60 میلیون نفری ریالی است نه کالایی
سازمان برنامه و بودجه :

معترضان قطع یارانه اقدام کنند / بسته حمایتی 60 میلیون نفری ریالی است نه کالایی

سازمان برنامه و بودجه از امکان ثبت اعتراض قطع شدگان یارانه خبر داد و اعلام کرد: بسته حمایتی دولت برای ۶۰ میلیون نفر به صورت ریالی بوده و طرحی مبنی بر خرید کالا وجود ندارد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: بسته جدید حمایتی دولت که قرار است در پایان همین ماه اجرا شود به صورت ریالی به حساب یارانه نقدی سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و طرحی مبنی بر خرید کالا وجود ندارد .

همچنین افرادی که به هر دلیل یارانه نقدی آنها قطع شده ، می‌توانند برای اعتراض به سامانه وزارت رفاه مراجعه کرده و اقدام به ثبت اعتراض کنند تا بعد از بررسی مجدد و تایید وزارت رفاه ، یارانه نقدی این افراد نیز برقرار شود. اگر فرایند بررسی و احراز شرایط دریافت یارانه نقدی بیش از یک ماه طول بکشد  مبلغ واریز نشده در ماه های قبلی به حساب واریز خواهد شد.

براساس این گزارش، منابع حاصل از اجرای طرح حمایتی حدود 30 هزار میلیارد تومان بوده که به صورت نقدی میان 60 میلیون نفر ( 18 میلیون خانوار ) توزیع  خواهد شد.

بر این اساس ارقام برای خانوار تک نفره 55 هزار تومان و به تدریج با رشد بعد خانوار اضافه خواهد شد. همچنین طرحی با عنوان توزیع کالایی به هیچ عنوان قرار نیست انجام شود و چنین برنامه ریزی از سوی دولت در دستور کار قرار نگرفته است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ