کد خبر: ۱۴۰۷۳۵
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۸/۲۶

شاخص بورس با کاهش تنش سیاسی و تحریم‌ها ۴۰۰ هزار واحدی می شود
مدیرعامل کارگزاری وابسته به بانک بورسی:

شاخص بورس با کاهش تنش سیاسی و تحریم‌ها ۴۰۰ هزار واحدی می شود

مدیرعامل کارگزاری وابسته به بانک بورسی گفت: اگر تنش سیاسی و تحریم‌ها کاهش یابد به طور حتم شاخص بورس وارد کانال ۴۰۰ هزار واحدی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی کباری مدیرعامل کارگزاری بانک صادرات درباره بازار سهام که با سیر نزولی قیمت ها و ریزش بیش از 4 هزار واحدی امروز شاخص روبرو شده به ایرنا گفت: میانگین بازدهی 8 ماهه سرمایه گذاری در بورس بر اساس شاخص ، 80 درصد بود که ناشی از عواملی چون رکود بازارهای مسکن، طلا، ارز و خودرو ، ورود رئیس بانک مرکزی به کنترل قیمت ارز ، نقش قوه قضاییه در مبارزه فساد، ورود گسترده‌ نقدینگی ، افزایش ارزش جایگزینی شرکت‌ها به دلیل افزایش دلار و جذابیت بازار سهام بود.

وی ادامه داد: تجدید بر ارزیابی دارایی شرکت‌ها هم از دیگر عوامل موثر بوده و طبق رایزنی ها ، شرکت های دو گروه خودرو و بانکی با افزایش سرمایه همراه خواهند شد که تحقق این موضوع علاوه بر کاهش قیمت سهام ، باعث جذابیت سرمایه گذاران برای خرید سهم می شوند.

این کارشناس بازار سرمایه با توصیه به سرمایه گذاران تازه وارد برای استفاده از صندوق‌های سرمایه‌گذاری یا شرکت‌های سبدگردان ، افزود: نکته‌ای که منجر به بهبود وضعیت بازار سرمایه و رشد شاخص می شود ، کاهش تنش‌های سیاسی بوده و می تواند باعث بهتر شدن شرایط شرکت‌های صادرات محور شود

کباری ادامه داد: اگر تنش سیاسی و تحریم‌ها کاهش یابد به طور حتم شاخص بورس وارد کانال 400 هزار واحدی خواهد شد. در این میان جذب و حفظ نقدینگی مهم است و بازار سهام باید به حدی برای مردم جذاب باشد که به دنبال سرمایه‌گذاری کوتاه مدت نباشند. نهادهای مالی و سازمان بورس هم باید از طریق جلوگیری از رشد هیجانی ، زمینه دریافت سود معقول را فراهم کنند.

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ