کد خبر: ۱۴۰۷۴۱
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۸/۲۶

قیمت هر سهم بزرگترین عرضه اولیه جهان اعلام شد / احتمال ثبت رکورد جدید

قیمت هر سهم بزرگترین عرضه اولیه جهان اعلام شد / احتمال ثبت رکورد جدید

قیمت هر سهم و تعداد سهام قابل واگذاری شرکت آرامکو برای عرضه اولیه در بورس عربستان اعلام شد و انتظار می رود رکورد جدیدی برای ورود شرکت های جدید در جهان ثبت شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، طبق آخرین ارزیابی شرکت‌ آرامکو ، ارزش‌ این غول نفتی از دو هزار میلیارد دلار مدنظر ولیعهد عربستان کاهش یافته و بین 1.6 تا 1.7 هزار میلیارد دلار اعلام شده است .

این شرکت امروز اعلام کرد 1.5 درصد معادل 3 میلیارد سهم برای عرضه اولیه در بورس ریاض آماده کرده که قرار است با قیمت هر سهم 30 ریال سعودی معادل 8 دلار واگذار شود .

با این قیمت و ارزش 25.6 میلیارد دلاری ، رکورد عرضه های اولیه سهام که از سال 2014 تاکنون مربوط شرکت چینی علی بابا با 21.8 میلیارد دلار و 368 میلیون سهم در بورس نیوریوک بود شکسته خواهد شد .

براساس این گزارش، زمان ثبت سفارش خرید سهامداران حقیقی 17 و 18 نوامبر و سرمایه گذاران حقوقی 17 نوامبر تا 4 دسامبر تعیین شده و دولت پس از تا یک سال سهمی را روانه بازار نخواهد کرد و پس از شروع عرضه ، آرامکو طی  دو دوره 6 ماهه اجازه عرضه سهام بیشتر را نخواهد داشت. خریداران هم تا یک سال اجازه فروش را ندارند .

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ