کد خبر: ۱۴۰۷۷۹
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۸/۲۸

واکنش ظریف به مواضع آمریکا ، و پمپئو و چند دولت‌ اروپایی درباره اعتراض مردمی

واکنش ظریف به مواضع آمریکا ، و پمپئو و چند دولت‌ اروپایی درباره اعتراض مردمی

وزیر خارجه در واکنش به مواضع کاخ سفید و پمپئو و چند دولت‌ اروپایی اعلام کرد: اعتراض قانونمند حق مردم و در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه نیست.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدجواد ظریف در واکنش به اظهارات مداخله جویانه و فریبکارانه کاخ سفید و وزیر خارجه آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی در خصوص ناآرامی‌های اخیر اعلام کرد: اعتراض قانونمند حق مردم است که در قانون اساسی به رسمیت شناخته شده و نیازی به یادآوری و حمایت مزورانه رژیم‌هایی که هدف رسمی خود را وادار کردن ایران به اجرای خواسته‌های غیرمشروع و ضد قانونی آنها از طریق تحمیل فشار اقتصادی - حتی در حوزه غذا و دارو - بر شهروندان ایرانی اعلام کرده‌اند، ندارد. 

وی اعلام حمایت مقامات آمریکایی از مردم ایران را  دروغی شرم آور خواند و افزود: رژیمی که با اعمال تروریسم اقتصادی مانع رسیدن غذا و دارو به مردم عادی اعم از سالخوردگان و بیماران می‌شود هیچگاه نمی‌تواند ادعای وقیحانه حمایت از مردم ایران داشته باشد. پامپئو نخست باید پاسخگوی اقدامات اعلام شده تروریستی و جنایت علیه بشریت ضد مردم ایران باشد.

ظریف ادامه داد: کشورهایی که نتوانسته‌اند هیچ توان و اراده‌ای در برابر تروریسم اقتصادی آمریکا نشان دهند و اکنون برای پنهان کردن ناتوانی از آشوب و برهم زدن نظم عمومی حمایت سیاسی و میدانی می‌کنند، مسؤولیت کلیه عواقب تحریکات خطرناک خود را بر عهده خواهند داشت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ