کد خبر: ۱۴۰۷۹۴
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۸/۲۹

موضع برایان هوک در مورد اعتراضات و تلاش دشوار برای برقراری اینترنت ایران

موضع برایان هوک در مورد اعتراضات و تلاش دشوار برای برقراری اینترنت ایران

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفت: تلاش داریم راه حل هایی برای مقابله با قطعی اینترنت ایران را پیدا کنیم و بتوانیم این ممنوعیتی را دور بزنیم.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، برایان هوک به صدای آمریکا مدعی شد: آن چه مردم ایران را ابتدا به خیابان آورد افزایش قیمت بنزین بود. اما اعتراضات به جنبش ضدرژیم تبدیل شده است. اعتراضات در ایران بزرگ بوده و مردم ایران از رژیم دزدسالار خسته شده اند و دولت ایران سبب سرخوردگی مردم شده است.

وی افزود: ترامپ  حدود دو سال پیش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود مردم ایران بیش از هر ملتی به دست رژیم‌ رنج کشیده اند. اگر ایران مانند یک رژیم عادی رفتار می کرد، شاید این روزها شاهد چنین اعتراضاتی نبودیم.

هوک در پاسخ به این پرسش که آیا دولت از شرکت های بزرگ اینترنتی درخواستی برای جلوگیری از قطعی اینترنت در ایران کرده ، توضیح داد : به آزادی دسترسی به اینترنت اعتقاد داریم. اگر آزاد کردن آن به آسانی یک کلید زدن بود حتما این کار را می کردیم. اما برقراری آن امر دشواری است. اما تلاش داریم راه حل هایی برای مقابله را پیدا کنیم و بتوانیم این ممنوعیتی را دور بزنیم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ