کد خبر: ۱۴۱۰۷۸
۱۴:۰ - ۱۳۹۸/۹/۱۰

۸۰ درصد کارگران حداقل حقوق می گیرند اما بسته حمایتی نگرفته اند
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری:

۸۰ درصد کارگران حداقل حقوق می گیرند اما بسته حمایتی نگرفته اند

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به اینکه بسیاری از کارگران بسته حمایتی دریافت نکرده اند گفت:۸۰ درصد کارگران حداقل بگیر هستند چگونه بسته حمایتی دریافت نکرده اند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هادی ابوی درباره بسته حمایتی دولت با اشاره به اینکه 80 درصد کارگران ، حداقل حقوق را می گیرند به تسنیم گفت: بخش زیادی از کارگران یارانه دوم و مربوط به افزایش قیمت بنزین را دریافت نکرده اند.

وی ادامه داد: متاسفانه از کارگران بسیاری سو استفاده هایی می شود و کارفرمایان به اسم کارگران، حساب هایی باز و از کارت آنان استفاده می کنند.توقع کارگران از دولت این است که با توجه به وضعیت کارگران و فاصله زیاد دستمزد و خط فقر با پرداخت بسته حمایتی تا حدودی از کارگران حمایت شود.

ابوی افزود: بخش اعظم کارگران اجاره نشین هستند و اگر خانه یک میلیارد تومانی داشتند هرگز دنبال بسته حمایتی یا کمک معیشتی و یارانه نبودند. شاید به ندرت کارگری باشد که خانه شخصی داشته باشد ولی وقتی 80 درصد کارگران حداقل بگیرند یعنی توانایی پس انداز و تمکن مالی بالا را ندارند. در این میان با وجود اینکه وزارت کار با مشکلات کارگران آشنا است، ولی کارگران مشمول بسته حمایتی نشده اند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ