کد خبر: ۱۴۱۱۰۱
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۹/۱۱

دو واکنش متفاوت جنتی به گرانی بنزین در دولت‌ احمدی نژاد و روحانی

دو واکنش متفاوت جنتی به گرانی بنزین در دولت‌ احمدی نژاد و روحانی

دبیر شورای نگهبان بعد از سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در این خصوص واکنش نشان داد که با عکس العمل در دولت‌ احمدی‌نژاد بسیار متفاوت است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از خبرآنلاین، احمد جنتی ۵ روز بعد از سهمیه بندی بنزین در جلسه شورای نگهبان گفت: جلب نظر مردم و اقناع آنها و حمایت نخبگان، مقدمه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بود که مغفول واقع شد. مسئولان باید برای چنین جراحی مهمی از مدت‌ها پیش اذهان و افکار عمومی را آماده می‌کردند و از فواید چنین طرحی همچون واریز بسته حمایتی سخن می‌گفتند و در مقابل به مضرات ارزانی بنزین همچون قاچاق گسترده سوخت اشاره می‌کردند که متأسفانه این اقدام به خوبی صورت نگرفت. همه آن‌هایی که اعتراض کردند و به خیابان‌ها آمدند از اشرار نبودند و دغدغه‌های آنها باید درک شود. با گرانی موجود اگر این طرح فشار جدیدی به اقشار ضعیف وارد کند، صحیح نیست.

براساس این گزارش، مروری بر مواضع پیشین جنتی حکایت از واکنش متفاوت به سهمیه‌بندی بنزین در دولت احمدی نژاد دارد.

وی ۸ تیر ۸۶ و سه روز بعد از سهمیه بندی بنزین در دولت احمدی‌نژاد در نماز جمعه تهران گفت: این کاری بود که بالاخره باید صورت می‌گرفت و به نفع همه‌ مردم، نظام و مملکت است. مسأله‌ سهمیه‌ بندی بنزین کاری بود که سال‌ها مجلس و دولت به فکر آن بود و اقدام بسیار پسندیده‌ای است. زیرا درست نیست هرچه نفت داریم، بفروشیم، بنزین بخریم و آن را بسوزانیم و تنها هوای مملکت را فاسد کنیم. شیوه‌ کار و اجرای این مسأله وضعیت خاص خود را دارد. البته ممکن است ابتدای کار چون تجربه‌ اول است، تنش‌هایی به وجود بیاید اما به تدریج عوارض این مسأله هم از بین می‌رود. درست نیست سرمایه‌های عظیم نفتی که برای ساختن آینده‌ کشور است، بهای بنزین شده و دود شود و به هوا رود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ