کد خبر: ۱۴۱۱۰۳
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۹/۱۱

نشانه‌های کویت از آرامش در پرونده هسته‌ای ایران و حل بحران منطقه

نشانه‌های کویت از آرامش در پرونده هسته‌ای ایران و حل بحران منطقه

معاون وزیر خارجه کویت گفت: نشانه‌هایی از حل بحران روابط در میان کشورهای عربی منطقه و آرامش در پرونده هسته‌ای ایران دیده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از DPA آلمان، خالد الجارالله پس از حضور در مراسم روز ملی رومانی درباره ایران گفت: بعد از چند ماه که شاهد افزایش تنش زیاد بودیم، اکنون نشانه‌هایی از آرامش پیرامون پرونده هسته‌ای ایران دیده می‌شود.

وی درباره طرح ابتکار صلح هرمز که ایران به کشورهای منطقه پیشنهاد کرده نیز افزود: کویت به این طرح‌ها که برای حفظ امنیت و ثبات منطقه خلیج فارس و عبور از تنش اخیر در منطقه ارائه می‌شود به دید مثبت نگاه می‌کند.

الجارالله از نزدیک بودن حل بحران روابط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس (عربستان و قطر) خبر داد و گفت: قرار است اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس در عربستان برگزار شود و نشانه‌هایی مثبت از رو به پایان بودن اختلافات دیده می شود.

بنابراین گزارش، عربستان، امارات، بحرین و مصر از ژوئن 2017 به دلیل اختلافات سیاسی میان ریاض و دوحه، روابط با قطر را قطع کردند. عربستان، امارات و بحرین این کشور را با بستن حریم‌های هوایی و زمینی در محاصره قرار دادند و بحران روابط تا امروز ادامه یافته است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ