کد خبر: ۱۴۱۱۱۰
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۹/۱۱

دعوت ۱۴کارشناس از روحانی به مناظره و معرفی موافقان شوک بنزینی
در نامه ای اعلام شد:

دعوت ۱۴کارشناس از روحانی به مناظره و معرفی موافقان شوک بنزینی

۱۴ کارشناس اقتصاد و انرژی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور با درخواست انتشار اسامی موافقان شوک بنزینی و اسناد کارشناسی مرتبط ، آمادگی را برای مناظره با کارشناسان دولت اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فارس، جمعی از کارشناسان اقتصاد و انرژی در نامه‌ای صریح‌الحن خطاب به رئیس‌جمهور اعلام کردند: همان گونه که استحضار دارید رهبر انقلاب در واکنش به اجرای طرح شوک آور بنزینی دولت شما فرمودند نظر کارشناسی ندارند و فقط از فرایند تصمیم گیری در جلسه سران قوا حمایت می کنند. اما به ایشان گفته شده اجرای این طرح، موافقین جدی داشته و البته مخالفین کاملا جدی نیز دارد و به این ترتیب رهبر انقلاب بر تضارب آرای کارشناسی در این موضوع صحه گذاشتند.

به عنوان جمعی از فرزندان مردم و کارشناسان دانشگاهی، پژوهشی و اندیشگاهی که صرف‌نظر از ضرورت اصل هدفمندی یارانه ها با مدل، اجزای قیمتی، زمان، مصداق و نحوه اجرای طرح بطور قاطع مخالف هستیم و با شرایط سخت اقتصادی و معیشتی امروز عموم مردم ابراز همدردی می کنیم، نکاتی را خدمت جنابعالی به عنوان مسئول نهایی و مستقیم اجرای تصمیمات اجرایی معروض می داریم و حق مردم می دانیم که نسبت به ابعاد مختلف این تصمیم شوکه کننده، شفاف سازی و اقناع کامل صورت گیرد.

۱. اسامی کارشناسان موافق طرح بنزینی دولت را چه از مدیران و کارشناسان میانی دولتی چه از مراکز علمی و پژوهشی برای مردم بطور کامل و شفاف اعلام نمایید.

۲. سند پیوست کارشناسی اقتصادی درباره طرح بنزینی را که پایه تصمیم سازی شما در جلسه هماهنگی سران قوا و نهایتا اتخاذ تصمیم شده بطور کامل و با جزییات محاسبات منتشر نمایید.

۳. باتوجه به الزام ماده ۳۹ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر لحاظ کردن تبعات اجتماعی اصلاح یارانه حامل‌های انرژی، سند پیوست مطالعه کارشناسی در دولت برای بررسی ابعاد اجتماعی اجرای تصمیم بنزینی دولت را در صورت وجود منتشر نمایید.

۴. باتوجه به ابهامات به وجود آمده درباره موافقت‌ها و مخالفت‌های اعضای حاضر در جلسه تصمیم گیری نهایی شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، مشروح کامل مذاکرات جلسه مذکور را همراه با نامه های قبل و بعد در ارتباط با این مصوبه تاریخی برای آگاهی مردم و کارشناسان منتشر نمایید.

۵. ضمن تاکید بر اهمیت ساز و کار تدبیر شده نظام در شرایط جنگ اقتصادی باتوجه به ابهامات جدی درباره فرایند تعیین دستور جلسه، نحوه اداره جلسه، مدل تصمیم گیری (رای اکثریت یا اجماعی اعضا) در جلسات شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، لطفا ایین نامه اداره جلسات شامل ارکان جلسه (رییس، نایب رییس، دبیر و ...) و مدل تصمیم گیری را برای اطلاع مردم و کارشناسان شفاف سازی و منتشر کنید.

در پایان اعلام آمادگی می کنیم به عنوان کارشناسان مخالف شوک بنزینی دولت درباره جزییات تصمیم، مدل اجرا و نیز اصلاحات پیشنهادی و حتی طرح های جایگزین در سطوح مختلف با جنابعالی، وزرای اقتصادی و کارشناسان موافق طرح، جلسات مباحثه و مناظره کارشناسی برگزار کنیم و از رسانه ملی نیز می خواهیم مشروح این جلسات را برای اطلاع مردم و گله مندمان پخش و منعکس کند.

محمدرضا اکبری دکتری نفت و تحلیلگر انرژی، احسان خاندوزی دکتری اقتصاد و مدرس دانشگاه، مجتبی رضاخواه دکتری اقتصاد انرژی و مدرس دانشگاه، امیر سیاح دکتری اقتصاد و مدرس دانشگاه، محسن زنگنه دکتری اقتصاد و مدرس دانشگاه، مالک شریعتی دکتری انرژی، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، ارسلان ظاهری بیرگانی دانشجوی دکتری اقتصاد، محمدجواد عامری دکتری نفت و مدرس دانشگاه، علی‌اصغر قائمی‌نیا دکتری اقتصاد و مدرس دانشگاه، فاضل مریدی فریمانی دکتری اقتصاد گرایش انرژی، میثم پیله فروش دکتری اقتصاد، ناصر یارمحمدیان دکتری اقتصاد، پیمان حدادی دکتری مالی و محمدرضا حسینی پژوهشگر اقتصاد و حقوق

انتهای پیام

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ