کد خبر: ۱۴۱۱۳۹
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۹/۱۲

پیش بینی سازمان هواشناسی از برف و باران ۵ روزه همراه با کاهش محسوس دما

پیش بینی سازمان هواشناسی از برف و باران ۵ روزه همراه با کاهش محسوس دما

سازمان هواشناسی برای اکثر استان ها ، بارش برف و باران ۵ روزه همراه با کاهش محسوس دما پیش بینی کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان هواشناسی درباره آخرین پیش بینی ها از وضعیت جوی ایران اعلام کرد: امروز با ادامه فعالیت سامانه بارشی برای استان‌های غربی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و سواحل دریای خزر بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر ، بارش برف و در مناطق جنوبی گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و برای مناطقی از مرکز و جنوب بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

شدت بارش‌ها امروز برای استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب فارس، شرق و شمال خوزستان، بوشهر، لرستان، گیلان، نیمه غربی مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی است.

فردا از فعالیت این سامانه در نیمه غربی کاسته شده و در مناطقی از شمال شرق و جنوب ، بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد .

پنجشنبه هم با نفوذ جریانات سرد به روی نوار شمالی، ابتدا در شمالغرب ، سواحل دریای خزر،‌ دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و ارتفاعات آن و به تدریج در شمالشرق، بارش باران و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی شده است.

همچنین برای غرب و جنوب غرب بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود.

جمعه از فعالیت این سامانه در شمال غرب کاسته شده و در بخش‌هایی از شمال شرق و اکثر مناطق نیمه غربی فعالیت آن ادامه خواهد داشت. 

پنجشنبه برای بخش‌هایی از جنوب شرق بارش پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده،‌ضمن این‌که شنبه آینده بارش‌ها در نیمه غربی و جنوب شرق تشدید می‌شود. دریای خزر طی چهار روز آینده و خلیج‌فارس طی روزهای جمعه و شنبه و دریای عمان نیز شنبه آینده مواج خواهد بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ