کد خبر: ۱۴۱۱۴۵
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۹/۱۲

سازمان استاندارد صدور مجوز برای خودرو آب‌ سوز را تکذیب کرد

سازمان استاندارد صدور مجوز برای خودرو آب‌ سوز را تکذیب کرد

سازمان ملی استاندارد در پی تبلیغات انجام شده مبنی بر پیش‌فروش تجهیزات آب‌ سوز کردن خودروها اعلام کرد: هیچ مجوزی در این زمینه صادر نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، مدتی است که تبلیغاتی در زمینه آب‌سوز کردن خودروهای سواری صورت گرفته و سایتی در این زمینه برای ثبت‌نام ایجاد شده است. در این سایت ادعا شده با خریداری و نصب تجیهزاتی به قیمت ۴.۵ میلیون تومان، می‌توان یک خودرو را آب‌سوز کرد و دیگر نیازی به استفاده از سوخت بنزین نیست.

پیش از این امیرحسین کاکایی عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت گفته بود: این موضوع پایه‌ای در علم دارد اما کاربرد روزمره نداشته و ضمانتی هم برای آن وجود ندارد. بنابراین به مردم توصیه می‌کنیم به هیچ‌وجه گول این تبلیغات را نخورند. کسانی که ادعا می‌کنند خودروهای آب‌سوز دارند در هیچ یک از مراجع معتبر صنعتی و رسمی مورد مطالعه قرار نگرفته‌اند و حتی در کشورهای پیشرفته‌ای همچون آمریکا نیز نمونه خودروی آب‌سوز وجود ندارد. 

وی افزود: جایگزین کردن سوخت با آب بعد از مدتی به تمام اجزای داخلی موتور و خودرو آسیب زده و باید مبلغ کلانی بیشتر از هزینه سوخت و بنزین، هزینه تعمیر خودرو کرده و حتی قید کل خودرو را زد.

همچنین رضا مفیدی مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت در این خصوص تاکید کرد: تاکنون هیچ مجوزی در خصوص پیش‌فروش تجهیزات خودروهای آب‌سوز صادر نشده است.

سازمان ملی استاندارد نیز اعلام کرد: هیچ مجوزی در زمینه تجهیزات آب‌سوز کردن خودروها صادر نکرده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ