کد خبر: ۱۴۱۱۴۹
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۹/۱۲

جدیدترین آمار از تعداد مشترکان، ضریب نفوذ و سهم بازار سه اپراتور
توسط سازمان تنظیم مقررات بررسی شد:

جدیدترین آمار از تعداد مشترکان، ضریب نفوذ و سهم بازار سه اپراتور

جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تعداد مشترکان، ضریب نفوذ و سهم بازار سه اپراتور، حاکی از رشد مشترکان همراه اول و ریزش ایرانسل و رایتل است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جدیدترین گزارش آماری از وضعیت حوزه تلفن همراه به پایش شاخص‌های کلیدی نظیر تعداد مشترکان، ضریب نفوذ و سهم بازار سه اپراتور تلفن همراه پرداخت.

بر این اساس تا پایان سه ماهه دوم سال جاری، تعداد مشترکان تلفن همراه از 116 میلیون فراتر رفته و ضریب نفوذ به مرز 140 درصد رسیده است.همراه اول با در اختیار داشتن بیش از نیمی از بازار ارتباطات سیار در جایگاه نخست سهم بازار قرار دارد و به دنبال آن ایرانسل و رایتل به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار دارند.

همراه اول به عنوان اپراتور اول ارتباطی به ضریب نفوذ 74.31 درصد رسیده و ایرانسل با اختلاف نسبتا زیاد ضریب نفوذ 60.07 درصدی را به ثبت رسانده است. رایتل نیز به عنوان کوچکترین اپراتور ارتباطی ضریب نفوذ 5.32 درصدی دارد.

همراه اول تنها اپراتوری بوده که توانسته ظرف سه ماهه تابستان سال جاری 943 هزار و 142 مشترک جدید جذب شبکه کند در حالی که ایرانسل 53 هزار و 972 و رایتل نیز 756 هزار و 940 مشترک از دست داده اند. بنابراین مشخص است که "همراه" علاوه بر جذب مشترکان جدید توانسته 810 هزار و 912 مشترک از دست رفته ایرانسل و رایتل را نیز جذب شبکه خود کند.

درصد پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی اپراتورها نیز 86.42 درصد اعلام شده که راهبر اصلی این بخش نیز همراه اول با 8642 درصد پوشش بوده و بعد از آن ایرانسل و رایتل قرار گرفته اند. پوشش جاده های اصلی، فرعی و ریلی ایرانسل 67.40 درصد و رایتل نیز 29.37 درصد است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ