کد خبر: ۱۴۱۱۵۰
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۹/۱۲

افزایش کرایه حمل و نقل بیش از ۹ درصدی تخلف است/ سهمیه وانت بارها
رئیس سازمان حمایت:

افزایش کرایه حمل و نقل بیش از ۹ درصدی تخلف است/ سهمیه وانت بارها

رئیس سازمان حمایت از افزایش ۱۰۰ لیتر به سهمیه وانت‌بارها خبر داد و گفت: هر گونه تغییر قیمت به اندازه ۹ درصد قابل قبول است و افزایش نرخ وسایل حمل و نقل بیش از این تخلف است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عباس تابش درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی بعد از افزایش قیمت بنزین به فارس گفت: سهم بنزین در هزینه تمام شده تاکسی 9 درصد است یعنی کرایه هر مسیر فقط 4.5 درصد باید افزایش یابد. بنابراین اگر کرایه یک مسیر تا قبل از افزایش قیمت بنزین 2 هزار تومان بوده بعد از افزایش قیمت به 2080 تومان می‌رسد که اگر عدد را گرد کنیم کرایه می‌تواند 2100 تومان شود.

وی افزود: اتحادیه تاکسیرانی و انجمن‌های تخصصی صاحب این خدمت اعلام کرده‌اند افزایش قیمت ندارند. اگر افزایش قیمتی در این خدمت رخ داده باشد تخلف است و باید همه کمک کنیم تا جلوی این فرصت طلبی گرفته شود. مردم در صورت مشاهده افزایش قیمت کرایه تاکسی می توانند از طریق تماس با تلفن 124 و سازمان‌های صنعت و معدن استان‌ها و اتاق‌های اصناف اطلاع دهند تا گزارش‌های واصله رسیدگی شود.

تابش درباره افزایش کرایه وانت‌بارها و اثر آن بر افزایش قیمت کالا و خدمات نیز گفت: برای جلوگیری از افزایش قیمت وانت‌بارها، کامیونت، نیسان وانت‌ها و پیکان وانت‌ها ستاد تنظیم بازار در جلسه اخیر مصوب کرد تا 100 لیتر به سهمیه آن‌ها اضافه شود. براین اساس هر گونه تغییر قیمت به اندازه 9 درصد قابل قبول است و افزایش نرخ کرایه این دسته از وسایل حمل و نقل تخلف است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ