کد خبر: ۱۴۱۲۰۱
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۹/۱۴

لایحه مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری مالی به مجلس رفت

لایحه مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری مالی به مجلس رفت

رئیس جمهور لایحه مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری مالی را برای طی مراحل قانونی به مجلس ارسال کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن روحانی مقابله با فساد و ارتقای سلامت نظام اداری مالی را که به پیشنهاد وزارت دادگستری در جلسه ۲۱ مهر هیات وزیران به تصویب رسید برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

این لایحه با توجه به انقضای مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و نیز نتایج حاصل از ارزیابی تأثیرات اجرای قانون مذکور در هشت سال گذشته و ضرورت اتخاذ تدابیر و اقدامات روزآمد برای تقویت شاخص های شفافیت، پایش، پاسخگویی و انضباط اداری و مالی تدوین شده است.

در این لایحه، فساد به مفهوم هر فعل یا ترک فعل عمدی که توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی بصورت فردی، جمعی یا سازمان یافته صورت می‏ گیرد و با نقض قوانین و مقررات یا سوء‏استفاده از اختیارات قانونی منجر به کسب هرگونه منفعت یا امتیاز مستقیم یا غیرمستقیم برای خود یا دیگری می‏ شود یا ضرر و زیانی را به اموال، منافع، منابع یا سلامت و امنیت عمومی و یا جمعی از مردم وارد می‏ کند، است.

همچنین، سلامت نظام اداری مالی، وضعیتی است که در نتیجه عواملی نظیر قانون‏‌گرایی، شفافیت، نظارت، پاسخگویی، انضباط اداری و مالی و شایسته‌ ‏سالاری در نظام اداری برقرار ‏باشد و امکان تأمین حسن عملکرد و هم‌چنین شناسایی فساد اداری مالی و زمینه‏ ای فسادخیز، پیشگیری از آن و نیز مقابله با آن را فراهم می ‏آورد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ