کد خبر: ۱۴۱۲۰۸
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۹/۱۴

اوپک و متحدان با محدودیت عرضه ۱.۷ میلیون بشکه در روز توافق کردند

اوپک و متحدان با محدودیت عرضه ۱.۷ میلیون بشکه در روز توافق کردند

اوپک و متحدان به سرکردگی روسیه با یکی از بزرگترین دوره‌های کاهش تولید نفت در دهه جاری به میزان ۱.۷ میلیون بشکه در روز با هدف مقابله با اشباع عرضه بازار موافقت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، اوپک و متحدان برای مذاکره درباره سیاست تولید در وین دیدار کردند و قرار است روز جمعه با روسیه و سایر تولیدکنندگانی که در گروه اوپک پلاس حضور دارند، دیدار کنند.

توافق فعلی محدودیت عرضه ۱.۲ میلیون بشکه در روز که با هدف تقویت قیمت های نفت و جلوگیری از اشباع عرضه از اول ژانویه سال ۲۰۱۹ به اجرا گذاشته شده در مارس سال ۲۰۲۰ به پایان می رسد.

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه گفت: گروهی از وزیران انرژی شامل عربستان و روسیه به اوپک پلاس توصیه کرده اند کاهش تولید را به میزان ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند. کاهش ۱.۷ میلیون بشکه در روز از تولید نفت معادل ۱.۷ درصد از عرضه جهانی خواهد بود. واقعا ریسک مازاد عرضه را در سه ماهه اول به دلیل تقاضای فصلی کمتر برای محصولات پالایشی و نفت خام مشاهده کردیم.

وی افزود: این محدودیت عرضه تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت که زمان کوتاهی در مقایسه با پیشنهاد برخی از وزیران اوپک برای ادامه محدودیت عرضه تا ژوئن یا دسامبر سال ۲۰۲۰ است.

اوپک پلاس از سال ۲۰۱۷ برای مقابله با تولید رو به رشد میادین نفت شیل آمریکا که به بزرگترین تولیدکننده نفت جهان تبدیل شده، محدودیت عرضه داوطلبانه را اجرا کرده است. این تولیدکنندگان تا یک سال دیگر با تولید رو به رشد آمریکا و کشورهای دیگری مانند برزیل و نروژ روبرو هستند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ