کد خبر: ۱۴۱۲۵۴
۹:۵ - ۱۳۹۸/۹/۱۷

فرصت مذاکره مسئولان دولتی با اروپایی برای تصویب پالرمو و CFT
عضو مجمع تشخیص مصلحت اعلام کرد :

فرصت مذاکره مسئولان دولتی با اروپایی برای تصویب پالرمو و CFT

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام عدم رای گیری رسمی درباره لوایح مربوط به FATF گفت: به مسوولان دولتی، وزارت خارجه و شورای اروپایی فرصت مذاکره بیشتر داده‌ شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین مظفر در حالی‌ برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس به وزارت کشور رفته بود که درباره آخرین وضعیت لوایح مربوط به FATF به خبر آنلاین گفت : این لوایح در جلسه غیررسمی مجمع تایید و رای‌گیری رسمی نشد و به مسوولان دولتی، وزارت خارجه و شورای اروپایی فرصت مذاکره بیشتر داده‌ شد تا گام‌هایی برداشته و اگر فضا مثبت شد زمینه رای‌گیری فراهم شود.

وی افزود: دو لایحه پالرمو و CFT بارها در مجمع تشخیص مورد بحث قرار گرفت ولی فضای عمومی مجمع نظر مساعدی نداشت و دولتمردان نتوانستند اعضای مجمع را درباره مزایای تصویب FATF قانع کنند و نتوانستند اعضای مجمع را قانع کنند که عضویت ایران مزایا یا دستاوردهای خوبی می‌تواند داشته باشد یا چه مشکلات اقتصادی درصورت نپیوستن تحمیل می‌شود.

مظفر در پاسخ به این سوال که آیا این به معنای مسکوت گذاشتن لوایح مرتبط با FATF است، گفت: خیر. مسکوت نمی‌ماند، فقط فرصتی داده‌ایم. ایران 11 تعهد داشته که به آنها عمل هم کرده اما اروپایی ها هیچ تعهدی را انجام ندادند. 

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ