کد خبر: ۱۴۱۳۵۶
۱۰:۷ - ۱۳۹۸/۹/۲۰

اعتراف برایان هوک به دیدار با دیپلمات‌های ایرانی و امیدوار به ادامه مذاکرات

اعتراف برایان هوک به دیدار با دیپلمات‌های ایرانی و امیدوار به ادامه مذاکرات

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران با اعلام دیدار با دیپلمات‌های ایرانی برای تبادل دو زندانی گفت: می‌توان همزمان برای آزادی دیگر آمریکایی‌ها درباره توافق جدید و بهتر با تهران مذاکره کرد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، برایان هوک در واکنش به تبادل اخیر دو زندانی ایرانی و آمریکایی ضمن ابراز امیدواری به مذاکره بیشتر با ایران بر تداوم فشارها تاکید کرد و به واشنگتن فری بیکن گفت : امیدواریم این مسئله ، گام اول باشد اما در نهایت به ایران مربوط است. زیرا آمریکا سال‌ها اعلام کرده آماده برگزاری جلسه برای گفت‌وگو کنسولی است.

وی با اشاره به ادامه تلاش ها برای بازگشت دیگر زندانیان آمریکایی ادامه داد: برای آزادی یک آمریکایی بدون پرداخت پول نقد، معافیت از تحریم‌ها و بدون تغییر در سیاست‌ها مذاکره کردیم. اما فشار حداکثری هم ادامه دارد و نشان می‌دهد می‌توانیم دو مسیر دیپلماسی و شامل پیروزی در آزادی آمریکایی‌های گرفتار در ایران و توافق جدید و بهتر برای جایگزین شدن برجام را طی کنیم .

هوک ادامه داد : سال‌ها است که درخواست گفت‌وگوی کنسولی می‌کنیم و در طول سه هفته گذشته از طریق سوئیسی‌ها به عنوان اقداماتی انجام شد و توانستم با ایرانی‌ها دیدارهای انجام دهم و مثل همیشه تقاضای آزادی باب لوینسون را کردم اما دیپلمات‌های ایرانی فقط این وظیفه را داشتند که معامله‌ای انجام دهند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ