کد خبر: ۱۴۱۳۶۹
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۹/۲۰

توصیه بیمه مرکزی به مالکان خودرو : سرمایه بیمه بدنه را بیشتر کنید

توصیه بیمه مرکزی به مالکان خودرو : سرمایه بیمه بدنه را بیشتر کنید

بیمه مرکزی با توجه به افزایش قیمت خودرو و به منظور حمایت ازحقوق بیمه گذاران به دارندگان خودرو پیشنهاد کرد سرمایه بیمه بدنه را افزایش دهند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بیمه مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با عنایت به نوسانات قیمت خودرو پیشنهاد می‌شود بیمه‌گذارانی که دارای بیمه بدنه هستند با مراجعه به نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه، سرمایه مورد بیمه را افزایش دهند تا در هنگام بروز خسارت با مشکلاتی چون اعمال ماده ۱۰ قانون بیمه مواجه نشوند.

در بیمه‌نامه‌های خودرو صرفا ابتیاع بیمه نامه خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه اجباری بوده و بیمه نامه بدنه خودرو و در صورت لزوم، اخذ الحاقیه آن اختیاری است وتنها تکلیف شرکت های بیمه درموارد قیمت خودرو اطلاع‌رسانی به بیمه‌گذاران برای خرید الحاقیه است.

بنابراین گزارش، فلسفه وضع ماده ۱۰ جلوگیری از تقلبات بیمه‌ای در راستای اصل رعایت حد اعلای حسن نیت در بیمه است و  بیمه‌گذاری که نسبت به خرید بیمه بدنه براساس قیمت واقعی وسیله نقلیه اقدام کرده و مرتکب هیچ تقلب و رفتار خلاف قانون نشده و هیچ تکلیف قانونی ندارد براثر هر بار افزایش قیمت نسبت به خرید الحاقیه اقدام کند و به لحاظ قانونی شرکت بیمه مکلف است تا سقف بیمه‌نامه، خسارت وارده را جبران کند.

برخی از نمایندگی‌ های شرکت‌های بیمه‌ای دریافت الحاقیه را اجباری دانسته‌اند که این اجبار از سوی بیمه مرکزی مردود اعلام شده است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ