کد خبر: ۱۴۲۳۱۹
۸:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱

رئیس جمهور در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی بیانیه و دستور داد

رئیس جمهور در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی بیانیه و دستور داد

رییس جمهور درمورد سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: به کلیه دستگاه های ذی ربط دستور می‌دهم تمامی اقدامات لازم برای جبران، همدردی و دلجویی از خانواده های قربانیان را به عمل آورند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن روحانی در مورد سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: ملت شریف ایران با نهایت تاسف و تاثر ساعاتی قبل از نتیجه گروه تحقیقاتی استاد کل نیروهای مسلح مربوط به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی مطلع شدم.

در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا علیه ملت ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و به‌منظور دفاع در برابر حملات احتمالی ارتش آمریکا، نیروهای مسلح ایران در آماده باش ۱۰۰ درصد قرار داشتند که متاسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه به یک فاجعه بزرگ منجر شد و ده ها انسان بی‌گناه قربانی شدند.

جمهوری اسلامی ایران از این اشتباه فاجعه‌بار بسیار متاسف است و اینجانب از سوی ایران به خانواده های قربانیان این فاجعه دردناک، عمیقاً تسلیت عرض می کنم و به کلیه دستگاه های ذیربط دستور می‌دهم تمامی اقدامات لازم برای جبران، همدردی و دلجویی از ایشان را به عمل آورند.

همچنین ضمن اظهار تاسف شدید، همدردی دولت ایران را به ملت ها، دولت ها و خانواده های قربانیان غیر ایرانی تقدیم می کنم. وزارت امور خارجه همکاری کامل کنسولی برای شناسایی و بازگرداندن پیکرهای قربانیان به خانواده‌های آنها را به عمل می آورد.

این حادثه دردناک موضوعی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت. باید تحقیقات تکمیلی برای شناسایی کلیه علل و عوامل این فاجعه ادامه یافته و مسببین این اشتباه نابخشودنی، مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد. همچنین ضرورت دارد برای رفع نقاط ضعف سامانه های پدافندی کشور، ترتیبات و تمهیدات لازم اتخاذ شود و هرگز چنین فاجعه ای تکرار نشود.

مجدداً ضمن اظهار همدردی با خانواده های قربانیان این حادثه دردناک برای درگذشتگان از درگاه الهی غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ