کد خبر: ۱۴۲۴۶۲
۰:۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

سقف پاداش هیات مدیره و مدیران شرکت‌های دولتی تعیین شد/ تکلیف وزارت اقتصاد

سقف پاداش هیات مدیره و مدیران شرکت‌های دولتی تعیین شد/ تکلیف وزارت اقتصاد

کمیسیون تلفیق مجلس سقف پاداش سالانه اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت‌های دولتی را حداکثر ۱۵ میلیون تومان تعیین کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ، حداکثر پاداش هیات مدیره شرکت‌های دولتی را سقف تعیین کرد که طبق آن حداکثر سقف پاداش سالانه تعیین شده نباید از 10 برابر حداقل حقوق شورای عالی کار بیشتر باشد.

براین اساس، نمایندگان در بند الحاقی به جزء یک بند ه تبصره 2 لایحه بودجه 99 مصوب کردند پرداخت هرگونه پاداش سالانه به اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت های مشمول این جزء با رعایت ماده 84 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت 2 و نیز پرداخت هر گونه مزایا به رؤسا و مدیران این شرکت ها از شهریور سال 99 منوط به انجام کامل تکالیف این جزء خواهد بود و در غیر این صورت پرداخت وجوه مذکور در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی محسوب می شود.

وزارت اقتصاد مکلف است هر 6 ماه یکبار گزارش عملکرد شرکت های موضوع این جزء را به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و محاسبات و اقتصادی مجلس ارائه کند.

در ماده 84 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت 2 آمده است: ناخالص حقوق و مزایای دریافتی مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت های دولتی و غیردولتی که به نحوی از انحاء وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی هستند باید حداکثر از ده برابر حداقل حقوق مصوب سالانه شورای‌عالی کار بیشتر نباشد.

ضمناً پاداش پایان سال اعضای هیأت مدیره شرکت های فوق صرفاً به اشخاص حقوقی آنان قابل پرداخت بوده و مدیران عامل و اعضای موظف هیأت مدیره به‌غیر از حقوق و مزایای تعیین‌شده فوق و اعضای غیرموظف به‌جز حق جلسه ماهانه که حداکثر از دو برابر حداقل حقوق مصوب شورای‌عالی کار برای هرماه بیشتر نیست، هیچ‌گونه مبلغی تحت هیچ عنوانی دریافت نمی‌کنند.

حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار برای سال 98 حدود 1.5 میلیون تومان است براین اساس حداکثر پاداش اعضای هیات مدیره شرکت‌های دولتی نباید بیش از 15 میلیون تومان باشد.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

نظرات بینندگان
» ناشناس | ساعت ۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
0
0
پاسخ
شما مطمعنید این قانون رعایت میشه، این مبالغ دستگرمی مدیران و ... هست. برای اینکه به این جمله ام برسید ، بروید تصمیمات مجامع شرکت های دولتی را ببینید . دور زدن قانون و دستورالعمل ها ، امری طبیعی شده.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ