کد خبر: ۱۴۲۴۸۷
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

وضعیت غیرطبیعی شرکت های صنعت بیمه با اختلاف فاحش دریافت و تعهد
رئیس بیمه مرکزی مطرح کرد:

وضعیت غیرطبیعی شرکت های صنعت بیمه با اختلاف فاحش دریافت و تعهد

رئیس بیمه مرکزی با اشاره به ۳۵ محصول بیمه ای گفت: ۶۰ هزار میلیارد تومان پول از طریق بیمه شدگان جمع شده ولی در ازای آن ۵۰۰ میلیارد دلار تعهد داریم که این مقدار غیر طبیعی است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، غلامرضا سلیمانی در دهمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه از 32 شرکت بیمه‌ای فقط یک شرکت دولتی و بقیه خصوصی است، گفت: بیمه در رابطه با خصوصی سازی کار مهمی انجام داده ضمن اینکه تعرفه‌ها را برداشته شده است.

وی افزود: در ایران 60 هزار میلیارد تومان پول از طریق بیمه شدگان جمع شده ولی در ازای آن 500 میلیارد دلار تعهد داریم که این مقدار غیر طبیعی است . زیرا نسبتی باید بین حق بیمه دریافتی و تعهد وجود داشته باشد. بعد از خروج آمریکا از برجام ، شرکت های بیمه‌ای خارجی قراردادها  را لغو کردند و مجبور شدیم همه این تعهدات را قبول کنیم. همچنین تعبیه صندوق بیمه خسارت حوادث طبیعی در مجلس تصویب شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: حدود 35 نوع محصول بیمه ای در داخل وجود دارد که معمولا مردم بیمه شخص ثالث و درمانی را بیشتر می‌شناسند اما باید به بیمه‌های مختلف در بخش صنعت و بازرگانی نیز آشنا شوند.

سلیمانی گفت: در بخش بیمه‌ای موسسات تضمینی تأسیس شده که ضمانت‌نامه‌ بیمه‌ای بر این اساس کارکرد ضمانت نامه بانکی را دارد و بیمه زندگی نیز در کشورهای پیشرفته 60 درصد پرتفوی شرکت های بیمه ای را تشکیل می‌دهد اما در ایران سهم آن 14 درصد است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ