کد خبر: ۱۴۳۵۳۹
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶

پیش بینی مثبت هفته آینده بورس به دو دلیل / سهامداران نگران اصلاح نباشند
کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

پیش بینی مثبت هفته آینده بورس به دو دلیل / سهامداران نگران اصلاح نباشند

کارشناس بازارسرمایه پیش بینی کرد هفته آینده روند صعودی بازار و ورود نقدینگی به دلیل در پیش بودن گزارش ۹ ماهه شرکت‌ها و ادامه اثر ابلاغیه تجدید ارزیابی دارایی ادامه یابد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن قاسمی با بیان اینکه به طور معمول در روزهای پایانی هفته، سهامداران حاضر به خرید چندان زیادی نمی شوند درباره پیش بینی وضعیت بورس در هفته آینده به ایرنا گفت : ابلاغیه تجدید ارزیابی دارایی توسط دولت منجر به اثر مثبت در گروه بانک و خودرو و باعث شد به دلیل ورود جریان نقدینگی ، اکثر بازار مثبت و شاخص از منفی به سمت مثبت پیش رود.

وی افزود: هفته آینده به دلیل فرا رسیدن موعد گزارش ۹ ماهه شرکت‌ها که به نظر می‌رسد گزارش‌های مناسب و معقولی باشند به احتمال قوی بازار مثبت شود و روند صعودی بازار ادامه یابد و نقدینگی بیشتری وارد بازارسرمایه شده و حجم معامله قابل قبول و چشمگیر شود و بخشی از سهامداران به سمت گروه‌هایی دارای تجدید ارزیابی و بخشی دیگر به سوی گروه‌های منتشر کننده گزارش ۹ ماهه باشند.

این کارشناس با تاکید بر اصلاح شاخص و شرکت های کوچک‌ توضیح داد: این اصلاح زمانی رخ می دهد که جریان نقدینگی به بازار متوقف شود اما تا زمان ورود جریان نقدینگی به بازار، این اصلاح به تاخیر می افتد و یا اگر هم اصلاح رخ دهد شتاب چندان تندی نخواهد داشت که سهامداران را نگران کند.

قاسمی افزود: کانال بعدی شاخص تا پایان سال حداکثر ۴۰۰ هزار واحد خواهد بود و به صورت سنتی حجم فروش سرمایه گذاران حقوقی در ماه اسفند بیشتر می شود که زمینه منفی شدن روند بازار را رقم می زند.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ