کد خبر: ۱۴۳۵۵۷
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷

سهام استقلال و پرسپولیس تا پایان سال در فرابورس عرضه می شود/ اما و اگرها
مدیرعامل فرابورس:

سهام استقلال و پرسپولیس تا پایان سال در فرابورس عرضه می شود/ اما و اگرها

مدیرعامل فرابورس با اشاره به آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: تلاش می‌شود سهام دو باشگاه تا پایان سال در فرابورس عرضه شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امیر هامونی با بیان اینکه جلسات برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی بصورت مستمر ادامه دارد به ایسنا گفت: این جلسات بین فرابورس، وزارت ورزش و سازمان خصوصی‌سازی هر هفته ادامه دارد و درحال پیگیری است تا چنانچه موانع برطرف شود شاهد ورود باشگاه‌ها به بازار سرمایه باشیم. تلاش بر این است واگذاری تا پایان سال جاری صورت بگیرد.

اما و اگرهای واگذاری سرخابی‌ها

براساس این گزارش، بیش از یک سال از نامه وزیر ورزش به رئیس‌جمهور مبنی بر واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌گذرد و با وجود اینکه حسن روحانی به آن پاسخ مثبت داده، این واگذاری همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. از آن زمان تاکنون صحبت‌های زیادی درباره قیمت‌گذاری و نحوه واگذاری این دو باشگاه به گوش می‌رسد اما این اظهارنظرها هم راستا نیستند.

در روزهای پایانی سال گذشته سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد این دو باشگاه توسط کارشناسان قیمت‌گذاری شده و قرار است در اولین فرصت در سال ۹۸ جلسه هیأت واگذاری برگزار و این قیمت در این جلسه تأیید یا رد شود. اما اوایل تابستان بود که علی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی گفت، مقدمات واگذاری این دو باشگاه هنوز فراهم نشده و مشغول آماده‌سازی این دو باشگاه برای واگذاری هستیم.

با این حال مجلس اعلام کرد واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید تا پایان شهریور صورت گیرد. این دو باشگاه نه از طریق مزایده بلکه باید از طریق فرابورس واگذار شوند.

به این ترتیب، سرخابی‌ها باید تمام الزاماتی که برای عرضه شدن در فرابورس مورد نیاز است را با دقت رعایت کنند و در چارچوب آن عرضه اولیه شوند و این در حالی است که تا همین چند ماه پیش سر داشتن یا نداشتن صورت‌های مالی حسابرسی شده و سود ده یا زیان‌ده بودن این دو باشگاه حرف و حدیث‌های زیادی وجود داشت.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ