کد خبر: ۱۴۳۶۱۲
۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

اولین واکنش وکلای ترامپ به طرح استیضاح / زمان جلسه مهم مجلس سنا

اولین واکنش وکلای ترامپ به طرح استیضاح / زمان جلسه مهم مجلس سنا

در فاصله دو روز مانده به جلسه استیضاح ترامپ در مجلس سنا ، وکلای حقوقی وی در اولین واکنش به اعلام کردند تلاشی گستاخانه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بی بی سی، وکلای حقوقی دونالد ترامپ در اولین واکنش به اعلام اتهامات ، طرح استیضاح را حمله ای خطرناک به دمکراسی دانستند و در دفاعیه یشش صفحه ای اعلام کردند بندهای استیضاح هیچ جرمی را تشریح نمی کند و تلاشی گستاخانه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ است.

طبق این دفاعی ، اتهامات طرح استیضاح ، مدعی هیچ نوع جرم یا شکستن قانون نمی شود و نتیجه فرآیندی بی‌قانون است که رویه های عادلانه قضایی و رعایت انصاف را نقض می کند. بنابراین ترامپ کلیه اتهامات را قاطعانه و بدون هیچ ابهامی رد می کند.

براساس این گزارش، دمکرات ها گزارشی برای محاکمه استیضاح در سنا تهیه و ارسال کرده اند و قرار است محاکمه ترامپ در سنا ساعت ۱۳ سه شنبه شروع شود. وی سومین رئیس جمهور تاریخ آمریکا است که با محاکمه استیضاح روبرو می شود و با دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و مانع تراشی در کار کنگره روبرو است .

مجلس نمایندگان که تحت کنترل دمکرات ها است ماه قبل ترامپ را استیضاح کرد و باید دید مجلس سنا که اکثریت آن در دست جمهوری خواهان است در مورد محکومیت و برکناری رئیس جمهور چه تصمیمی خواهد گرفت.

به اعتقاد نمایندگان دموکرات ، ترامپ سوگند اجرای صادقانه قوانین را زیر پا گذاشته و به اعتماد عمومی خیانت کرده و موجب شکل گیری بدترین کابوس بنیانگذاران آمریکا شده است .

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ