کد خبر: ۱۴۳۶۲۱
۱۲:۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

برنامه‌های جدید بانک مرکزی برای تقویت اقتصاد اعلام شد / مهمترین اقدام

برنامه‌های جدید بانک مرکزی برای تقویت اقتصاد اعلام شد / مهمترین اقدام

رئیس بانک مرکزی با اعلام برنامه های تقویت اقتصاد گفت: ادامه افزایش رشد اقتصاد مهمترین اقدام برای شکست توطئه ها و تحریم های ظالمانه است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی درباره برنامه های بانک مرکزی برای تقویت اقتصاد در اینستاگرام اعلام کرد: تلاش های بی وقفه این بانک به همراه سایر بخش ها، نظام ارزی را در شرایط بسیار سخت اقتصادی به سامان رسانده است. بازار ارز محل تخلیه شوک های خارجی به اقتصاد است و نقش بانک مرکزی نیز جلوگیری از نوسانات بازار و حذف نقش مخرب سفته بازان در این بازار است.

بانک مرکزی از این پس تمرکز را بر کنترل تورم خواهد گذاشت، استفاده از ابزارهای عملیات بازار باز و تغییر سیاستگذاری پولی بر کنترل تورم سرلوحه برنامه های بانک مرکزی خواهد بود. در این مسیر کلید موفقیت، افزایش تولید غیر نفتی داخلی است که باید با سیاست های مالی مناسب دولت همراهی شود.

همانگونه که رهبر معظم انقلاب تأکیدکردند راه برون رفت از شرایط موجود و تقویت اقتصاد، کمک به رشد غیر نفتی اقتصاد و کاهش وابستگی بودجه دولت به نفت است. در این مسیر، بانک مرکزی علاوه بر پیش بینی پذیر کردن مسیر متغیرهای کلان اقتصادی، سیاست ها را در جهت ایجاد فضایی مناسب برای کسب و کارهای مولد اشتغال به کمک بهبود ترازنامه بانک ها و ایجاد جریان اعتباری سالم برای آنها بنا نهاده است.

بانک ها باید آماده تطابق با شرایط جدید سیاستگذاری پولی باشند. بانک مرکزی عزم جدی برای کمک به افزایش قدرت نقدشوندگی ترازنامه بانک ها در بازار ثانویه دارد و با شروع اجرای عملیات بازار باز این مهم را عملیاتی کرده است. در عین حال نظارت شدید بر عملکرد بانک ها و تلاش برای سالم سازی ترازنامه آنها با قوت ادامه پیدا خواهد کرد .

مردم و فعالان اقتصادی به خوبی می دانند ادامه افزایش رشد اقتصاد مهمترین اقدام برای شکست توطئه ها و تحریم های ظالمانه است.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ