کد خبر: ۱۴۳۶۹۱
۱۱:۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱

صادرات سنگ آهن صفر شد / تغییر عوارض چند محصول معدنی از امروز
معاون وزیر صنعت با اعلام دلایل افزایش۱۰ درصدی فولاد خبر داد:

صادرات سنگ آهن صفر شد / تغییر عوارض چند محصول معدنی از امروز

معاون وزیر صنعت با اشاره به دو دلیل افزایش ۱۰ درصدی تولید فولاد از صفر شدن صادرات سنگ آهن خبر داد و درصد عوارض برخی محصولات معدنی را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جعفر سرقینی با بیان اینکه تاکید وزارت صنعت در حفظ وضع موجود و سپس توسعه و رشد تولید در فولاد بوده به صدا و سیما گفت : در برابر رشد سه و نیم درصدی تولید فولاد دنیا طی سال میلادی گذشته ، تولید فولاد ایران با افزایش ۱۰ درصدی روبرو شد که ناشی از هدایت مواد اولیه معدنی را به سمت تولید، وضع عوارض و محدود کردن صادرات مواد خام بود.

وی ادامه داد: با وضع عوارض بر صادرات موادخام به ویژه سنگ آهن ، صادرات این محصول در سه ماهه سوم سال جاری کاهش یافت و در آذر تقریباً به صفر رسید اما هیچ یک از معادن تعطیل نشد.

این مقام مسئول از کاهش عوارض صادراتی برخی محصولات معدنی به علت کمبود تقاضا خبر داد و افزود: طبق ابلاغیه دیروز به گمرک از امروز عوارض صادرات کرومیت به علت نبود مصرف از ۲۵ به ۱۰ درصد، کنسانتره سرب و روی از ۲۰ به ۱۲ درصد و  کنستانتره مس از ۱۰ به ۵ درصد کاهش یافت.

سرقیتی ادامه داد: همچنین برای نخستین بار ، عوارض صادرات آهن اسفنجی با هدف حمایت از تولید داخل از صفر به ۱۰ درصد رسید که به موجب آن آهن اسفنجی صرف صنایع پایین دستی خواهد شد.

انتهای پیام


 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ