کد خبر: ۱۴۳۷۰۲
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱

دومین گزارش رسمی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ درخواست از آمریکا و فرانسه
سازمان هواپیمایی کشوری منتشر کرد:

دومین گزارش رسمی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی/ درخواست از آمریکا و فرانسه

سازمان هواپیمایی کشوری در دومین گزارش بررسی سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام کرد برای اطلاع از محتوای جعبه سیاه از آمریکا و فرانسه درخواست تجهیزات شده اما تاکنون پاسخی نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان هواپیمایی کشوری دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی را منتشر کرد که شامل اطلاعاتی درباره جزییاتی جامع و متعدد درباره این پرواز بوده و اعلام شده بررسی‌ها تا نتیجه نهایی ادامه خواهد داشت .

طبق این گزارش، با توجه به اعلام ۲۱ دی ماه مبنی بر پذیرش یکی از نهادهای داخلی در خصوص عملیات دفاع موشکی در زمان پرواز هواپیما، دسترسی مسئول بررسی سانحه به اطلاعات این نهاد فراهم و مشخص شد دو موشک مجاورتی از نوت تور ام یک از سمت شمال به سمت هواپیما شلیک شده است. (موشک مجاورتی از انواع موشک‌های ضد هواپیماست که در کنار بدنه هواپیمای هدف منفجر می‌شود و ترکش های آن به بدنه هواپیما اصابت می‌‎کند. این موشک باعث انهدام هواپیما در هوا نمی‌شود.)

در این میان دو دستگاه ثبت و ضبط اطلاعات پرواز آسیب دیده، یافت شده و بررسی جهت بازسازی و دریافت محتویات دستگاه‌ها با استفاده از توان داخلی کشور با حضور نمایندگان قضایی و متخصصین داخلی انجام پذیرفت و همگی توافق داشتند این نوع دستگاه‌ها از به‌روزترین دستگاه‌های موجود دنیا بوده و امکانات بازخوانی آن در کشور موجود نیست.

اگر لوازم و تجهیزات جانبی فراهم شود با صرف مدت زمانی کوتاه می توان بازسازی و تخلیه اطلاعات را انجام کرد. براین اساس فهرست لوازم مورد نیاز از لابراتوارهای بررسی سوانح کشورهای فرانسه (BEA) و آمریکا (NTSB) و امکان انتقال استعلام شد که تاکنون پاسخ مثبتی نداده اند ولی فهرست در اختیار مقام‌ها برای خرید ارسال شده است .

متن کامل گزارش دوم سازمان هواپیمایی اینجا قابل مشاهده است.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ