کد خبر: ۱۴۳۷۵۱
۰:۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۵

نتیجه پذیره نویسی سهام شرکت در شرف تاسیس / منتظر عرضه اولیه نباشید
مدیرعامل هلدینگ مالی غدیر به بورس پرس خبر داد:

نتیجه پذیره نویسی سهام شرکت در شرف تاسیس / منتظر عرضه اولیه نباشید

مدیرعامل هلدینگ مالی غدیر با اعلام جزییاتی از پذیره نویسی ۶۰ میلیارد تومانی سهام شرکت در شرف تاسیس و تاکید بر عدم عرضه اولیه درباره رویدادهای مهم آینده این شرکت توضیح داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین بوستانی با اشاره به آغاز و اتمام پذیره نویسی سهام شرکت در شرف تاسیس تامین سرمایه دماوند با سرمایه 200 میلیارد تومانی به بورس پرس گفت : در برابر فرصت 30 روزه برای فروش 600 میلیون سهم ، استقبال فوق العاده سرمایه گذاران موجب شد تا در عرض یک روز همه سهام قابل عرضه به فروش برسد.

وی بر تاکید بر متفاوت بودن پذیره نویسی با عرضه اولیه سهام ، ادامه داد: در این رویداد 27 هزار نفر با محدودیت 50 هزار سهم ، اقدام به خرید 30 درصد سهام کردند که شامل 594 میلیون سهم توسط حقیقی ها و 6 میلیون حقوقی بود.

این مقام مسئول با اشاره به تعهد اعلامی به سازمان بورس مبنی بر تاسیس شرکت پایان بهمن 98 افزود: مجمع موسسین هم ساعت 10 صبح 12 بهمن در هتل المپیک برگزار خواهد شد تا با حضور دو مالک اصلی یعنی بنیاد مستضعفان و گروه سرمایه گذاری غدیر ( هر کدام با مالکیت 35 درصدی ) و مشارکت کنندگان در پذیره نویسی ، فرایند تصویب اساسنامه ، انتخاب حسابرس و بارزس قانونی ، تایید وجوه سرمایه و دیگر مفاد دستور جلسه مجمع برگزار و طی شود.

بوستانی در برابر این سئوال که چه زمانی این شرکت در فرابورس پذیرش خواهد شد به بورس پرس توضیح داد: تامین سرمایه دماوند اولین شرکت این صنعت است که از همان بدو تاسیس به صورت سهامی عام بوده و نماد آن در فرابورس ( تماوند ) درج شده است. بنابراین انتظار می رود فرایند پذیرش هم در مدتی کوتاه انجام و تا پایان بهمن ، نماد شرکت بازگشایی ( و نه عرضه اولیه ) شود.

وی تاکید کرد : با گشایش نماد ، خریداران سهام در زمان پذیره نویسی امکان معامله خواهند داشت . در این میان گروه سرمایه گذاری غدیر برنامه ایی برای عرضه ندارد و بعید است که بنیاد مستضعفان هم مایل به عرضه باشد. 

انتهای پیام 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ