کد خبر: ۱۴۳۷۶۳
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۴

چند بانک بورسی و دولتی آغازگر تامین اعتبار
رییس کل بانک مرکزی:

چند بانک بورسی و دولتی آغازگر تامین اعتبار "گام" ۵۰ هزار میلیارد تومانی شدند

رییس کل بانک مرکزی از آغاز طرح گواهی اعتبار مولد موسوم به"گام" با ظرفیت اولیه تامین اعتبار ۵۰ هزار میلیارد تومانی توسط چند بانک بورسی و دولتی خبر داد که از هفته آینده اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی در تازه ترین متنی که در اینستاگرام منتشر شده اعلام کرد: همانگونه که پیش تر گفته بودم، طرح گواهی اعتبار مولد "گام" به مرحله اجرایی رسید و به حول قوه الهی، هفته آینده و در آستانه دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با ظرفیت اولیه 50 هزار میلیارد تومان تامین اعتبار، بتدریج از طریق تعدادی از بانک های دولتی و خصوصی در اختیار واحدهای تولیدی فعال کشور قرار می گیرد.

طرج "«گام" یکی از برنامه های بانک مرکزی با کمک نظام بانکی کشور است که در چارچوب مدیریت نقدینگی، تلاش خواهد کرد امکان تامین غیر تورمی سرمایه در گردش مورد نیاز زنجیره تولید را، خصوصا برای واحدهای کوچک و متوسط، فراهم سازد.

گواهی اعتبار مولد "گام"، به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال، در بازارهای پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تامین اعتبار بنگاه های تولیدی فراهم می سازد.

در این طرح، تولیدکنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در رسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحول می دهند. فروشنده می تواند گواهی را تا سررسید نگه دارد یا می تواند به فروشنده مواد اولیه خود تحول دهد یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.

بانک مرکزی، سیاست های ارزی، پولی و اعتباری خود را بر محور کنترل تورم و همزمان، حمایت از رونق تولید و رشد اقتصادی غیرنفتی، متمرکز ساخته است و این سیاست را با قدرت ادامه خواهد داد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ