کد خبر: ۱۴۳۷۸۸
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۵

تحلیل کارگزار بورس از حال و آینده بازار سهام و توصیه به سهامداران

تحلیل کارگزار بورس از حال و آینده بازار سهام و توصیه به سهامداران

مدیرعامل یک کارگزاری با اعلام اینکه روند فعلی بورس چندان نگران‌کننده نیست، گفت: انتظار می رود اتفاقات سیاسی مانند انتخابات مجلس موثر و بازارسرمایه با روند مثبت ولی اما پرنوسانی همراه شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد کفاش پنجه‌شاهی مدیرعامل کارگزاری خبرگان سهام با بیان اینکه روند بازار سرمایه بعداز اتفاقات سیاسی چند هفته قبل، تغییر و در روزهای گذشته به مسیر رشد بازگشته به ایرنا گفت : روند سال جاری بورس غیرطبیعی بوده و بازار نمی‌تواند هر روز مثبت باشد. چرا که همواره سهامداران بعد از رشد چند روزه ، اقدام به شناسایی سود و سرمایه‌گذاری بر دیگر سهام می‌کنند.

وی ادامه داد: مسایل عرصه سیاست خارجی، زمینه رفع نگرانی‌ها را فراهم کرد و باعث بازگشت اقبال به سمت سرمایه‌گذاری در بازار سهام شد. در چند وقت اخیر ، روند کلی بازار تحت تاثیر سیل ورود نقدینگی به بازار بوده و در هفته پایانی دی‌، روند مثبتی را شکل داد اما در هفته‌ای قبل، مسیر نزولی را در پیش گرفت که به طور معمول بعد از چند روز رشد، بازار وارد مرحله استراحت می‌شود. در این میان گزارش ۹ ماهه اغلب شرکت‌ها هم چندان مثبت نبود و باعث افت شاخص بورس شد.

این کارگزار با اشاره به ادامه ورود نقدینگی توضیح داد: روند کنونی بورس چندان نگران‌کننده نیست و نباید از افت و خیزهای مقطی شاخص که لازمه اصلاح است، ترسی داشت. چرا که شرایط بازار متغیر بوده و هر لحظه ممکن است با برخی اتفاقات سیاسی غیرقابل پیش‌بینی ، روبرو شود. در این میان انتظار می رود با توجه به نزدیک شدن انتخابات مجلس، اتفاقات سیاسی داخلی هم موثر باشد و بازار سرمایه روند مثبت اما پرنوسانی را در پیش بگیرد.

کفاش پنجه شاهی با بیان اینکه در صورت نهایی شدن فرایند تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت های خودروساز و اعمال افزایش سرمایه، اقبال بازار به این گروه بیشتر خواهد شد، افزود: برخی سهام‌ با قیمتی بالاتر از نرخ واقعی در حال معامله هستند و با مطرح شدن برخی شایعات ، صعودی می شوند که توصیه می شود شهامداران به سمت خرید این گونه سهام نروند.

پنجه شاهی افزود: اگر سهامداران از تخصص و فرصت کافی برای سرمایه‌گذاری در بورس برخوردار نیستند باید به سمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بروند. چرا که روزهای خوب بازار هم گذرا هستند و امکان فروش سهام با قیمت های چندین برابری ارزش واقعی نخواهد بود.

انتهای پیام

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ